İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Alanyalılar Filistin için buluştu
Alanya Dayanışma Platformu (ALDAP), ‘’Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ projesine destek vermek için kahvaltılı program düzenledi. Alanya İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen programa yaklaş
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 22.04.2010

Gazze’de yaşanan ambargoyu denizden delecek “Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına Alanya’da faaliyet gösteren STK’lar da destek verdi. Alanya’da faaliyet gösteren ANÇED, SEBİLAY, VEFADER, Eğitim Bir-Sen, Keykubat Eğitimciler Derneği ve Diyanet-Sen tarafından oluşturulan Alanya Dayanışma Platformu (ALDAP) çalışmaya destek vermek için kahvaltılı bir program düzenledi. Programa İHH Yönetim Kurulu Üyesi Osman Atalay ve Kemal Özdal da katıldı. 

Alanya İmam Hatip Lisesi’nin bahçesinde düzenlenen kahvaltıya 2 bin davetli katılırken, kampanyaya maddi destek sağlamak için açık arttırma yapıldı. Açık arttırmada Gazze lideri İsmail Haniye’nin imzası bulunan iki atkı satıldı. 

ALDAP Platformu Temsilcisi Hasan İlhan yaptığı konuşmada, platform olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. İlhan, bir haftadır Alanya Belediye Düğün Salonu önünde kermes düzenlendiğini ve her iki kampanyadan toplanan miktarın 100 bin TL'yi geçtiğini söyledi.  

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Osman Atalay da yaptığı konuşmada bugüne kadar 8 gemi alındığını belirterek, bu sayıyı 10'a çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Atalay, Gazze’de yaşanan son durum ve ‘’Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışması hakkında gelinen son nokta hakkında bilgi verdi. Program, Alanya Müftüsü Ahmet Hamdi Başpınar’ın duasıyla sona erdi.    


İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022