İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Filistin Büyükelçisinden İHH’ya ziyaret
Filistin’in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette, Gazze’deki son durum ve İHH’nın çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.
Filistin, Filistin-Gazze 22.12.2023

Filistin’in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, İHH Genel Merkezi’ne ziyarette bulunarak İHH Genel Başkanı Av. Bülent Yıldırım ve vakıf yöneticileriyle görüştü. Görüşmede, apertheid rejimi işgalci İsrail’in Gazze’de devam eden saldırıları ve güncel durum konuşuldu.

Büyükelçi Faed Mustafa ziyarette, işgalci İsrail’in Gazze’de büyük zulümler işlediğini ifade ederek, işgalden yalnızca Filistin’de yaşayan Filistinlilerin değil, dünyanın dört bir yanındaki Filistinlilerin etkilendiğini belirtti.

 filistin-buyukelcisinden-ihhya-ziyaret-1.jpeg

Filistinli öğrenciler mağdur durumda

Türkiye’de 800 kadar Filistinli öğrencinin eğitim aldığını ifade eden Büyükelçi Mustafa, işgalci İsrail’in saldırıları sebebiyle öğrencilere ailelerinden destek ulaşamadığını, öğrencilerin bir kısmının yakınlarını kaybettiğini, bir kısmının ise ailesinden haber alamadığını belirtti. Dünyanın farklı bölgelerindeki Filistinli öğrencilerin de benzer durumda olduğunu vurgulayan Mustafa, öğrencilere yönelik destek çalışmaları yapılması gerektiğini anlattı.

filistin-buyukelcisinden-ihhya-ziyaret-2.jpeg

İHH’ya ve bağışçılarına teşekkür

Büyükelçi Mustafa, Filistin’e yönelik insani yardım çalışmaları sebebiyle İHH’ya ve bağışçılarına teşekkür etti.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ise, İHH olarak Filistin’e yönelik insani yardım çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Fatih’te on binlerin katılımıyla büyük Gazze yürüyüşü
Fatih’te on binlerin katılımıyla büyük Gazze yürüyüşü
İşgalci İsrail’in Gazze’de 7 ayı aşkın süredir devam eden saldırıları, Fatih’te gerçekleştirilen yürüyüşle protesto edildi. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın öncülüğünde düzenlenen yürüyüşe katılan on binlerce kişi Ayasofya Camii’nden Eminönü Yeni Camii önüne kadar yürüdü. Katılımcılar, Filistin’e destek mesajı verdi ve kalıcı ateşkes çağrısı yaptı.
19.05.2024
İHH, IICO 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı
İHH, IICO 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Uluslararası İslami Yardım Teşkilatı (IICO) tarafından Kuveyt’te düzenlenen 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı.
17.05.2024
İHH, 20. Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Fuarı’na katıldı
İHH, 20. Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Fuarı’na katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Dubai’de gerçekleşen 20. Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Fuarı’na (DIHAD) katıldı.
17.05.2024