İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Pendik kadın gönüllerimizden Pakistan’a destek
Vakfımızın Pendik kadın gönüllüleri, selin yaşandığı Pakistan’a destek olmak için 3 gün süren bir fotoğraf sergisi ve kahvaltılı toplantı düzenlediler.
Türkiye 22.10.2010

Pendik Mehmet Akif Ersoy kültür merkezinde düzenlenen fotoğraf sergisi 3 gün boyunca açık kaldı. Fotoğraf sergisinin açılışına İHH’nın Pakistan’daki çalışmalarını organize eden Acil Yardım Sorumlusu Recep Güzel katıldı. Güzel, katılımcılara Pakistan’da yaşananları ve İHH tarafından bölgede yürütülen yardım çalışmalarını anlattı.

Kadın gönüllülerimiz ayrıca Pendik Gözdağı Sosyal Tesislerinde kahvaltılı bir toplantı gerçekleştirdiler. Toplantıda Pakistan için bağışlar yapıldı. Kadın gönüllüler, elde ettikleri geliri Pakistan’a ulaştırılmak üzere vakfımıza teslim ettiler.

Yardım gemimiz yola çıkıyor

Bu arada vakfımızın Pakistan’a göndereceği Gazze gemisiyle ilgili çalışmalar devam ediyor. İskenderun limanında tamir ve bakım işi tamamlanan gemi, önümüzdeki günlerde Pakistan’a uğurlanacak. Yardım gemimiz dost Pakistan halkına 3 bin ton yardım malzemesi taşıyacak. İçerisinde acil yardım malzemeleri, çadır, battaniye, prefabrik evler, ilaç, tıbbi malzeme, çocuklar için süt tozu, tekstil malzemesi vs. olacaktır. Siz de ayni ve nakdi bağışlarınızla bu çalışmaya destek olabilirsiniz.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022