İHH İnsani Yardım Vakfı
Pendik kadın gönüllerimizden Pakistan’a destek
Vakfımızın Pendik kadın gönüllüleri, selin yaşandığı Pakistan’a destek olmak için 3 gün süren bir fotoğraf sergisi ve kahvaltılı toplantı düzenlediler.
Türkiye 22.10.2010

Pendik Mehmet Akif Ersoy kültür merkezinde düzenlenen fotoğraf sergisi 3 gün boyunca açık kaldı. Fotoğraf sergisinin açılışına İHH’nın Pakistan’daki çalışmalarını organize eden Acil Yardım Sorumlusu Recep Güzel katıldı. Güzel, katılımcılara Pakistan’da yaşananları ve İHH tarafından bölgede yürütülen yardım çalışmalarını anlattı.

Kadın gönüllülerimiz ayrıca Pendik Gözdağı Sosyal Tesislerinde kahvaltılı bir toplantı gerçekleştirdiler. Toplantıda Pakistan için bağışlar yapıldı. Kadın gönüllüler, elde ettikleri geliri Pakistan’a ulaştırılmak üzere vakfımıza teslim ettiler.

Yardım gemimiz yola çıkıyor

Bu arada vakfımızın Pakistan’a göndereceği Gazze gemisiyle ilgili çalışmalar devam ediyor. İskenderun limanında tamir ve bakım işi tamamlanan gemi, önümüzdeki günlerde Pakistan’a uğurlanacak. Yardım gemimiz dost Pakistan halkına 3 bin ton yardım malzemesi taşıyacak. İçerisinde acil yardım malzemeleri, çadır, battaniye, prefabrik evler, ilaç, tıbbi malzeme, çocuklar için süt tozu, tekstil malzemesi vs. olacaktır. Siz de ayni ve nakdi bağışlarınızla bu çalışmaya destek olabilirsiniz.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021