İHH İnsani Yardım Vakfı
Prodüksiyon ekibimizin filmleri El-Cezire Belgesel Festivali'ndeydi
Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleşen 9. Uluslararası El-Cezire Belgesel Film Festivali'nde İHH Prodüksiyon ekibinin 2 filmi finale kaldı.
Filistin, Ortadoğu, Suriye, Türkiye 25.04.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı Prodüksiyon Biriminin "Son liman Özgürlük" ve "Bekleyiş" adlı belgeselleri bine yakın film arasından seçilerek finale kalmayı başardı.

Festivalde İHH İnsani Yardım Vakfı İletişim Danışmanı ve yapımcı Ümit Sönmez'in yönettiği, İsrail'in 2010 yılında Mavi Marmara'ya saldırmasını anlatan, "Son Liman Özgürlük" adındaki belgesel film yer aldı.

[videoGaleri-269]

Uzun metraj dalında finale seçilen Son Liman Özgürlük belgeseli Mavi Marmara yolcularını ve hikayelerini anlatıyor. Ayrıca tüm dünyaya özgürlük ve Gazze ile dayanışma mesajı taşıyor.

New Horizon (Yeni ufuk) dalında finale seçilen Bekleyiş (The Biding) belgeseli ise Suriye'de kanlı bir iç savaştan kaçan ve komşu Türk köylerinde sığınan Suriyeli mültecilerin hikayelerini anlatıyor. Belgeselin yönetmenliğini ise yine İHH Prodüksiyon ekibinden Emre Karapınar yaptı.

Festivale 15 ülkeden jüri üyesi katıldı. Bu jüri içerisinde Türkiye'den Yazar Yusuf Kaplan da bulunuyordu.

Bu arada Son Liman Özgürlük - Mavi Marmara belgeselinin gösteriminde izleyiciler duygu dolu anlar yaşadı.

Suriyeli mültecilerin yaşadıklarını anlatan "Bekleyiş" isimli Suriye belgeselimiz ise Khourigba Uluslararası Belgesel Film Festivali Başkanı Dr. Habib Nasry tarafından ülkesindeki festivale davet edildi.

[videoGaleri-88]
 

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021