İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Prodüksiyon ekibimizin filmleri El-Cezire Belgesel Festivali'ndeydi
Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleşen 9. Uluslararası El-Cezire Belgesel Film Festivali'nde İHH Prodüksiyon ekibinin 2 filmi finale kaldı.
Filistin, Ortadoğu, Suriye, Türkiye 25.04.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı Prodüksiyon Biriminin "Son liman Özgürlük" ve "Bekleyiş" adlı belgeselleri bine yakın film arasından seçilerek finale kalmayı başardı.

Festivalde İHH İnsani Yardım Vakfı İletişim Danışmanı ve yapımcı Ümit Sönmez'in yönettiği, İsrail'in 2010 yılında Mavi Marmara'ya saldırmasını anlatan, "Son Liman Özgürlük" adındaki belgesel film yer aldı.

[videoGaleri-269]

Uzun metraj dalında finale seçilen Son Liman Özgürlük belgeseli Mavi Marmara yolcularını ve hikayelerini anlatıyor. Ayrıca tüm dünyaya özgürlük ve Gazze ile dayanışma mesajı taşıyor.

New Horizon (Yeni ufuk) dalında finale seçilen Bekleyiş (The Biding) belgeseli ise Suriye'de kanlı bir iç savaştan kaçan ve komşu Türk köylerinde sığınan Suriyeli mültecilerin hikayelerini anlatıyor. Belgeselin yönetmenliğini ise yine İHH Prodüksiyon ekibinden Emre Karapınar yaptı.

Festivale 15 ülkeden jüri üyesi katıldı. Bu jüri içerisinde Türkiye'den Yazar Yusuf Kaplan da bulunuyordu.

Bu arada Son Liman Özgürlük - Mavi Marmara belgeselinin gösteriminde izleyiciler duygu dolu anlar yaşadı.

Suriyeli mültecilerin yaşadıklarını anlatan "Bekleyiş" isimli Suriye belgeselimiz ise Khourigba Uluslararası Belgesel Film Festivali Başkanı Dr. Habib Nasry tarafından ülkesindeki festivale davet edildi.

[videoGaleri-88]
 

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022