İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Ramazan kumanyaları Kilis'ten yola çıktı
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'nın Ramazan çalışmaları kapsamında hazırlanan gıda kumanyaları, öncelikli olarak deprem bölgelerine dağıtılmak üzere Kilis'ten yola çıktı.
15.03.2023

550 TL olarak belirlenen kumanya paketlerinin depremden etkilenen illerde yoğunluklu olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde toplam 250 bin kişiye ulaştırılması amaçlanıyor.

Ramazan çalışmaları hakkında açıklama yapan İHH Kilis Lojistik Merkezi Basın Sorumlusu Yakup Alaca, 30 yıldır Ramazan çalışmaları kapsamında hayırseverlerin desteğiyle organize ettikleri yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirtti.

whatsapp-image-2023-03-11-at-16.40.55-1.jpeg

Yardımların bu yıl özellikle depremden etkilenen illere yönlendirileceklerini söyleyen Alaca, kolilerle 5 kişilik bir ailenin yaklaşık bir aylık gıda ihtiyacının karşılanmış olacağını ifade etti.

Toplam 65 bin koliden oluşan ilk partinin gönderildiğini ifade eden Alaca, hedeflerinin 250 bin kişiye ulaşmak olduğunu dile getirdi.

whatsapp-image-2023-03-11-at-16.40.55.jpeg

“Hep birlikte yaraları saracağız”

Türkiye'nin yanı sıra Afrika ve Orta Doğu ülkelerine de yardım göndereceklerini söyleyen Alaca, "Deprem bölgelerinde Ramazan'da açık iftar sofralarımız kurulacak. İnsanlara bu acı olayları unutturmak için el birliği ile çalışacağız. Çocuklara da bayram hediyelerini inşallah ulaştıracağız" ifadelerini kullandı.

Kumanya paketlerinin içerisinde yer alan ürünler şu şekilde: "Salça, kırmızı mercimek, nohut, ayçiçek yağı, makarna, arpa şehriye, tuz, hazır çorba, yeşil mercimek, çay, kurufasulye, pirinç, un, şeker, reçel ve bulgur."

İlgili haberler
Tümünü gör
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye’nin Soran kasabasına bağlı İhtimlat beldesinde Ahmet Sarıkurt Cami’nin açılışını gerçekleştirdi.
09.09.2023
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Doğu Afrika ülkesi Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti. Vakıf ayrıca, ülkede bin kişiye Kur’an-ı Kerim hediye etti.
28.08.2023
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH tarafından yaklaşık 10 yıl önce inşa edilen ve bugüne kadar ihtiyaç sahipleri için milyonlarca ekmek üretilen Hatay ve Kilis’teki fırınlarda un stokları tükendi. İHH, fırınların çalışmalarının aksamaması için destek çağrısında bulundu.
24.08.2023