İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Ramazan kumanyaları Kilis'ten yola çıktı
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'nın Ramazan çalışmaları kapsamında hazırlanan gıda kumanyaları, öncelikli olarak deprem bölgelerine dağıtılmak üzere Kilis'ten yola çıktı.
15.03.2023

550 TL olarak belirlenen kumanya paketlerinin depremden etkilenen illerde yoğunluklu olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde toplam 250 bin kişiye ulaştırılması amaçlanıyor.

Ramazan çalışmaları hakkında açıklama yapan İHH Kilis Lojistik Merkezi Basın Sorumlusu Yakup Alaca, 30 yıldır Ramazan çalışmaları kapsamında hayırseverlerin desteğiyle organize ettikleri yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirtti.

whatsapp-image-2023-03-11-at-16.40.55-1.jpeg

Yardımların bu yıl özellikle depremden etkilenen illere yönlendirileceklerini söyleyen Alaca, kolilerle 5 kişilik bir ailenin yaklaşık bir aylık gıda ihtiyacının karşılanmış olacağını ifade etti.

Toplam 65 bin koliden oluşan ilk partinin gönderildiğini ifade eden Alaca, hedeflerinin 250 bin kişiye ulaşmak olduğunu dile getirdi.

whatsapp-image-2023-03-11-at-16.40.55.jpeg

“Hep birlikte yaraları saracağız”

Türkiye'nin yanı sıra Afrika ve Orta Doğu ülkelerine de yardım göndereceklerini söyleyen Alaca, "Deprem bölgelerinde Ramazan'da açık iftar sofralarımız kurulacak. İnsanlara bu acı olayları unutturmak için el birliği ile çalışacağız. Çocuklara da bayram hediyelerini inşallah ulaştıracağız" ifadelerini kullandı.

Kumanya paketlerinin içerisinde yer alan ürünler şu şekilde: "Salça, kırmızı mercimek, nohut, ayçiçek yağı, makarna, arpa şehriye, tuz, hazır çorba, yeşil mercimek, çay, kurufasulye, pirinç, un, şeker, reçel ve bulgur."

İlgili haberler
Tümünü gör
Moritanyalı heyet İHH’yı ziyaret etti
Moritanyalı heyet İHH’yı ziyaret etti
Türkiye’deki Moritanyalılar Topluluğu Derneği, Moritanya Türkiye Mezunları Derneği ve Uluslararası Şenkit Minaresi Derneği yönetici ve üyeleri İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
02.03.2023
‘Oradaydık!’ Belgeseli, İHH Youtube kanalında yayında
‘Oradaydık!’ Belgeseli, İHH Youtube kanalında yayında
Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan depremin hemen ardından İHH ekipleri arama kurtarma ve yardım çalışmaları için harekete geçti. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım da sabahın ilk ışıklarıyla İstanbul’dan deprem bölgesine doğru yola çıktı. İHH Youtube Ekibi, 7 gün boyunca Yıldırım’ı takip ederek koordinasyon sürecini kayıt altına aldı. “Oradaydık!” Belgeseli, İHH Youtube kanalında yayında.
16.02.2023
İHH’dan depremzede çocuklara psikososyal destek çalışması
İHH’dan depremzede çocuklara psikososyal destek çalışması
İHH İnsani Yardım Vakfı’na bağlı Reyhanlı Eğitim Kampüsü’nde depremden etkilenen bin çocuğa uzman ekiplerce psikososyal destek hizmeti veriliyor.
15.02.2023