İHH İnsani Yardım Vakfı
Rize İHH Mavi Marmara mağdurlarını andı
İHH Rize İnsani Yardım Derneği, Mavi Marmara mağdurlarını anmak ve destek olmak amacıyla basın açıklaması yaptı.
Türkiye 28.03.2014

Rize Merkez Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen basın açıklamasına, Rize İHH Derneği üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Rize İHH Derneği Sekreteri Recep Kaplan, burada yaptığı açıklamada, Gazze'ye insani yardım götürmek amacıyla yola çıkan ve sadece yardım gönüllüleri ile insani yardım malzemesi taşıyan GazzeÖzgürlük Filosunun, 31 Mayıs 2010'da İsrail askeri güçlerinin hukuk dışı saldırı ve müdahalesiyle karşı karşıya kaldığını belirterek, "Bu müdahale esnasında ve devam eden süreçte 9 insani yardım gönüllüsü hayatını kaybetmiş, 56 kişi ise ağır yaralandı" dedi.

Mavi Marmara davasının görüldüğü Çağlayan Adliyesine dünyanın dört bir yanından gelen filo katılımcılarının, hem Mavi Marmara şehitleri hem o günden bu yana yoğun bakımda olan Uğur Süleyman Söylemez hem deFilistin halkına karşı taşıdıkları sorumluluk duygusu ile bu davada bulunduklarını ifade eden Kaplan, şunları söyledi:
"Adaletin sağlanması konusunda Türkiye'deki bu mahkemenin kendileri için önemli olduğunu, bunun için Türkiye Cumhuriyeti yargı makamlarına müteşekkir olduklarını beyan etmişlerdir. Mavi Marmara davasının 5. duruşmasına 19 farklı ülkeden 74 hukukçu ve mağdur yolcu katılacaktır. Duruşmaya şehit aileleri ve Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen mağdurlar da katılacaktır. Artık usulü işlemlerin tamamlanmış olduğu açıken ve fazlasıyla belirlenmiştir. Zaman geciktirmeden artık sanıklar hakkında yakalama kararı verilmesi beklenmektedir."

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022