İHH İnsani Yardım Vakfı
Sakarya’da yetim seferberliği
Sakarya İnsani Yardım Derneği, Kasım ayı boyunca Sakarya’da bulunan ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki yirmi yedi okulu ziyaret ederek “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasını tanıttı.
Türkiye 11.12.2013

Sakarya İnsani Yardım Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başlattığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasını tanıtmak için Sakarya’da eğitim veren ilk, orta ve lise düzeyindeki 27 okula ziyaretler gerçekleştirdi.

Ali Dilmen Anadolu Lisesi, Yücel Ballık İlköğretim Okulu, Erenler İmam Hatip Lisesi, Karasu Anadolu Öğretmen Lisesi, Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi, Adapazarı Prof. Dr. Tansu Çiller Ticaret Meslek Lisesi, Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi, Akyazı Anadolu Lisesi, İsmet İnönü İlköğretim Okulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Madanoğlu Ortaokulu, Erenler İmam Hatip Ortaokulu, Erenler Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi, Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu, Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi, Karasu İmam Hatip Lisesi, Karasu Atatürk Anadolu Lisesi, Erenler Anadolu Lisesi, Karapürçek - Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Lisesi, Erenler Yunus Emre Çok Programlı Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Serdivan Anadolu Lisesi, Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Sakarya Endüstri Meslek Lisesi, Taraklı İmam-Hatip Ortaokulu ve Taraklı Çok Programlı Lisesinde dernek yetkilileri tarafından öğretmen ve öğrencilere yapılan sunumlarda, dünya yetimlerinin ne şartlarda yaşadıkları anlatıldı.

Yapılan sunumlar sonrası otuz beş yetimin gönüllü okullar tarafından destek bulduğunu belirten yetkililer ziyaret ettikleri okullarda eğitimcilerin ve öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını, dolayısıyla sayının daha da artacağını ifade ettiler.

Sakarya İnsani Yardım Derneği Başkanı Ruhi Ademoğlu ve derneğin yetim birimi ayrıca Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan, Sapanca İl Milli Eğitim Müdürü Yavuz Selim Sandıkçı, Milli Eğitim İlköğretim Şube Müdürü Hasan Çelik, Lise Şube Müdürü M. Salih Canbal, Akyazı Şube Müdürü Muammer Yücel, Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Gerçek, Sapanca İlçe Müftüsü Orhan Örnek, Taraklı Kaymakamı Ömer Yılmaz, Taraklı Müftüsü Fahrettin KAYA, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ve Taraklı İl Milli Eğitim Müdürü Timuçin Çetiner’i de makamlarında ziyaret etti. “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin de anlatıldığı ziyaretlerde, yetimler için böylesine büyük, etkili ve düzenli bir çalışma yapılması takdirle karşılandı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021