İHH İnsani Yardım Vakfı
Sakarya'dan Suriye'ye kardeşlik köprüsü
Suriye halkı için seferber olan Sakarya’dan bölgeye 20 tır yardım gönderildi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 06.02.2013

Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği “Suriye için bir ekmek bir battaniye” kampanyası kapsamında Suriye’ye 20 tır yardım gönderdi.

Gıda, kıyafet ve battaniye gibi acil yardım malzemelerini taşıyan son tırı 6 Şubat Çarşamba günü bölgeye uğurlayan Sakarya İnsani Yardım Derneği ayrıca Kilis sınırında bulunan Bab-ul Hava bölgesinde İHH tarafından kurulan aşevinde 1 hafta boyunca mültecilere sıcak yemek verecek.

İHH’nın Kilis’te sınırın Suriye tarafında kurmuş olduğu aşevi her gün 9 bin mülteciye iki öğün sıcak yemek sağlıyor. Aşevinin 1 haftalık yemek dağıtımını karşılayacak olan Sakarya İnsani Yardım Derneği yetkilileri Suriye halkına yardım çalışmalarının süreceğin ifade etti.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021