İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Sakaryalı çocuklara "Okula Merhaba" şenliği
Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği tarafından, yetimler için yeni eğitim öğretim yılı öncesi şenlik düzenlendi. Şenlikte düzenlenen etkinlik ve oyunlar sayesinde çocuklar, eğlenceli anlar yaşadı.
07.09.2023

Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği tarafından organize edilen “Okula Merhaba” şenliği, çeşitli yaş ve uyruklardan yetim çocukların katılımıyla Sakaryapark’ta gerçekleştirildi. Çocuklar, kendileri için kurulan stantlarda birbirinden farklı pek çok etkinliğe katıldı.  

img_20230906_191942_246.jpg

Oyunlar oynandı, yemek ikramında bulunuldu

Pinyata, okçuluk, ip atlama, matrak, parkur oyunları, halat çekme, çuval yarışı, yumurta taşıma, masa tenisi, labirent, langırt oyunları oynayan çocuklar, görevliler eşliğinde yüzlerini boyadı. Boyama ve ebru da yapan yetimlere, program sonunda yemek ikram edildi.

img_20230906_191943_076.jpg

“Güzel bir organizasyon oldu”

Programın Sakarya'daki yetimler için güzel bir organizasyon olduğunu belirten Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer, etkinlikle yetimlerin okul öncesi moral bulmasını amaçladıklarını ifade etti. 

img_4835.jpg

Sezer, kentte kayıtlı 1200 yetim bulunduğunu aktararak, "Her sene olduğu gibi bu sene de kırtasiye ve okul kıyafeti yardımı çalışmamız var. Sakaryalıları bu faaliyete destek olmaya davet ediyorum. Bunlar bizim çocuklarımız ve Sakaryalıların bu çocuklara hami olmasını istiyoruz." dedi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İHH, Gazze’deki İsrail soykırımına karşı oturma eylemi başlattı
İHH, Gazze’deki İsrail soykırımına karşı oturma eylemi başlattı
İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde, işgalci İsrail'in Gazze'deki soykırımına tepki göstermek amacıyla oturma eylemi başlatıldı.
24.04.2024
Suriye’deki 400 bin kişiye Ramazan yardımı
Suriye’deki 400 bin kişiye Ramazan yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı, iç savaşın devam ettiği Suriye’de Ramazan ayı boyunca 400 bin kişiye destek oldu.
10.04.2024
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gıda Güvencesi Sektörü’nde Uluslararası Koordinasyon Mekanizması verilerine göre Gazze'de günlük olarak en fazla sıcak yemek ve ekmek dağıtımı yapan uluslararası kuruluşlar arasında yer aldı. Çalışmalarını sürdüren vakıf, Dünya Gıda Programı (WFP) ile birlikte Ramazan’da da her gün 48 bin kişiye iftar yemeği ikramında bulunuyor.
18.03.2024