İHH İnsani Yardım Vakfı
Sakaryalı yetimler Yaz Etkinlikleriyle coştu
Yetim çocuklar ve minik gönüllülere yönelik Yaz Etkinlikleri düzenlendi.
Türkiye 17.07.2012

İHH Gönüllülerinden oluşan; Sakarya İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi, okulların kapanmasıyla birlikte hamiliğini üstlendiği yetim çocuklar ve minik gönüllülere yönelik Yaz Etkinlikleri düzenledi.

Toplamda 65 kız ve erkek çocuğun katıldığı 1 ay süreyle devam eden Yaz Etkinlikleri 18 Haziranda başlayıp 13 Temmuzda Poyrazlar Gölü kıyısında gerçekleştirilen piknik programıyla sona erdi.

4 hafta boyunca haftanın 5 günü eğitim ve kültürel programlardan oluşan dopdolu bir programla tatillerini değerlendiren Sakaryalı yetimler gezi, piknik ve eğlence içerikli etkinliklerle de yazın tadını çıkardı.

Program kapsamında Kur'an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Siyer, Peygamberler Tarihi ve örnek şahsiyetlerin hayatlarının anlatıldığı dersler ile çeşitli kültürel programlar yer aldı. Tüm etkinliklere katılımın ücretsiz olduğu Yaz Etkinlikleri boyunca çocukların ulaşımı için servis ve yemek ikramı da Sakarya İHH tarafından sağlandı. Eğitsel etkinliklere ek olarak her hafta düzenlen gezi, piknik vb eğlence içerikli faaliyetlerden de faydalanan çocukların mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022