İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Sakaryalı yetimler Yaz Etkinlikleriyle coştu
Yetim çocuklar ve minik gönüllülere yönelik Yaz Etkinlikleri düzenlendi.
Türkiye 17.07.2012

İHH Gönüllülerinden oluşan; Sakarya İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi, okulların kapanmasıyla birlikte hamiliğini üstlendiği yetim çocuklar ve minik gönüllülere yönelik Yaz Etkinlikleri düzenledi.

Toplamda 65 kız ve erkek çocuğun katıldığı 1 ay süreyle devam eden Yaz Etkinlikleri 18 Haziranda başlayıp 13 Temmuzda Poyrazlar Gölü kıyısında gerçekleştirilen piknik programıyla sona erdi.

4 hafta boyunca haftanın 5 günü eğitim ve kültürel programlardan oluşan dopdolu bir programla tatillerini değerlendiren Sakaryalı yetimler gezi, piknik ve eğlence içerikli etkinliklerle de yazın tadını çıkardı.

Program kapsamında Kur'an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Siyer, Peygamberler Tarihi ve örnek şahsiyetlerin hayatlarının anlatıldığı dersler ile çeşitli kültürel programlar yer aldı. Tüm etkinliklere katılımın ücretsiz olduğu Yaz Etkinlikleri boyunca çocukların ulaşımı için servis ve yemek ikramı da Sakarya İHH tarafından sağlandı. Eğitsel etkinliklere ek olarak her hafta düzenlen gezi, piknik vb eğlence içerikli faaliyetlerden de faydalanan çocukların mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022