İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
STK'lar İnsan Hakları Günü'nde Filistin için yürüyecek
İHH'nın da aralarında bulunduğu sivil toplum kuruluşları, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde Türkiye genelinde Filistin'e destek yürüyüşleri düzenleyecek. İstanbul'da gerçekleştirilecek eylemde katılımcılar, Beyazıt Meydanı'ndan Ayasofya Camii'ne kadar yürüyecek. Eylem, saat 13:30'da başlayacak.
09.12.2023

İşgalci İsrail, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde sivil toplum kuruluşları tarafından Türkiye genelinde düzenlenecek yürüyüş eylemleri ile protesto edilecek. 

İHH, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Mazlum-Der, Umran Kültür ve Medeniyet Hareketi, İstikamet Vakfı, Medeniyet İlim Kültür Eğitim ve Dayanışma Vakfı ile İnsan ve Değer Hareketi tarafından düzenlenecek "Filistin İçin Yürüyoruz" eylemlerinde, İsrail'in Gazze'deki soykırımına karşı Filistin'e destek mesajı verilecek.

10-aralik-2.jpg

Basın açıklaması yapılacak

İstanbul'daki yürüyüş, saat 13:30'da Beyazıt Meydanı'ndan başlayacak ve Ayasofya Camii'ne kadar devam edecek. Yürüyüşün varış noktasında, sivil toplum kuruluşları tarafından basın açıklaması yapılacak.

"Filistin İçin Yürüyoruz"

Tarih:    10 Aralık 2023 Pazar 

Saat:     13:30

Yer:        Beyazıt Meydanı

İlgili haberler
Tümünü Gör
Doğu Türkistan’ın tarihsel hafızası dijitale aktarıldı
Doğu Türkistan’ın tarihsel hafızası dijitale aktarıldı
2021 yılından bu yana Filistin mücadelesinin dününe ve bugününe ışık tutan Dijital Hafıza Merkezi, Doğu Türkistan’da yaşananları ve tarihi arka planını özgün içeriklerle ele aldığı yeni arayüzünü yayınladı.
21.05.2024
Bağcılar’da on binlerin katılımıyla şehitlerimiz ve Filistin için yürüyüş
Bağcılar’da on binlerin katılımıyla şehitlerimiz ve Filistin için yürüyüş
Soğuk havaya rağmen şehitlerimiz ve Filistin için bir araya gelen on binler, Üçyüzlü Metro Durağı'ndan Bağcılar Meydanı'na yürüdü. İHH ve birçok sivil toplum kuruluşunun organize ettiği yürüyüşte katılımcılar, teröre ve işgalci İsrail’in zulümlerine tepki gösterdi.
11.01.2024
On binler Ümraniye'de şehitlerimiz ve Filistin için yürüdü
On binler Ümraniye'de şehitlerimiz ve Filistin için yürüdü
Soğuk ve yağmurlu havaya rağmen şehitlerimiz ve Filistin için bir araya gelen on binler, Yamanevler Metro Durağı'ndan Ümraniye Meydanı'na yürüdü.
07.01.2024