İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Şam Üniversitesi'nin bu yılki mezunları diplomalarını aldı
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez ilçesinde kurduğu Şam Üniversitesi 2022-2023 eğitim yılını başarıyla tamamlayan öğrenciler diplomalarını aldı.
29.10.2023

Suriye’nin Halep kentine bağlı Azez ilçesinde İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından kurulan Şam Üniversitesi’nde, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında mezun olan 237 öğrenci, düzenlenen törenle diplomasını aldı.

Açılış konuşması yapan Yüksek Eğitim Bakanı Dr. Cihad Hicazi, “Savaşın ilk gününden bu yana bizleri yalnız bırakmayan İHH ve Türkiye’ye teşekkür ederim. Öte yandan dualarımız Gazze ile birlikte. Bizler şunu iyi biliyoruz ki Gazze halkı yalnız değildir. Bir gün adalet yerini bulacak.” ifadelerini kullandı.

“Öğrencilerimiz Suriye’nin geleceğini inşa edecek”

İHH adına konuşma yapan Vakfın Mütevelli Heyeti Üyesi Muhammed Hanefi Kutluoğlu ise, “Bugün bedenen buradayız ama kalbimiz, dualarımız Gazze ile birlikte. Çünkü orada büyük katliamlar yapılıyor. Buraya gelmeden önceki gece sabaha kadar Gazze halkı için meydanlarda dualar ediyorduk. Bugün buradaki çocuklarımız için önemli bir gündür. Buradan mezun olan kardeşlerimiz, Suriye’nin geleceğini inşa edecekler.” dedi.

img_1144.jpg

Programın sonunda mezun olan öğrencilere diplomaları verildi. Dereceye giren öğrenciler ise çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

img_1006.jpg

Ayrıca işgalci İsrail’in yoğun saldırılarına hedef olan Gazze için dualar edildi.

dji_0993.jpg

2015 yılında faaliyete giren Şam Üniversitesi, zorlu savaş şartlarına rağmen eğitime devam ediyor. Suriye savaşının başlamasının ardından bölgede kurulan ilk üniversite olan Şam Üniversitesi’nden bugüne kadar 705 öğrenci mezun olurken, aktif olarak ise 2 bin öğrenci eğitimini sürdürüyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi için 5 yıllık protokol
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi için 5 yıllık protokol
Millî Eğitim Bakanlığı ve İHH İnsani Yardım Vakfı arasında, İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi için 5 yıllık iş birliği protokolü imzalandı.
Yetim
20.11.2023
İHH AidEx 2023’e katıldı
İHH AidEx 2023’e katıldı
Dünyanın önde gelen insani yardım ve afet yardımı etkinliklerinden olan AidEx 2023, İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleşti. Etkinliğe, İHH İnsani Yardım Vakfı da katıldı.
03.11.2023
Tüm Türkiye’den araçlarla İncirlik’e gidiyoruz!
Tüm Türkiye’den araçlarla İncirlik’e gidiyoruz!
İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Gazze’de yaşanan insani felakete harekete geçmek ve sivil bir tepki oluşturmak amacıyla Türkiye genelinden araçlarla İncirlik Üssü’ne gidilmesi için konvoy organize edileceğini duyurdu. Açıklamada, ‘‘Cuma günü İstanbul’dan yola çıkacağız. İlleri gezeceğiz ve İncirlik Üssü'ne gideceğiz.’’ denildi.
31.10.2023