İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Şam Üniversitesi'nin bu yılki mezunları diplomalarını aldı
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez ilçesinde kurduğu Şam Üniversitesi 2022-2023 eğitim yılını başarıyla tamamlayan öğrenciler diplomalarını aldı.
29.10.2023

Suriye’nin Halep kentine bağlı Azez ilçesinde İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından kurulan Şam Üniversitesi’nde, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında mezun olan 237 öğrenci, düzenlenen törenle diplomasını aldı.

Açılış konuşması yapan Yüksek Eğitim Bakanı Dr. Cihad Hicazi, “Savaşın ilk gününden bu yana bizleri yalnız bırakmayan İHH ve Türkiye’ye teşekkür ederim. Öte yandan dualarımız Gazze ile birlikte. Bizler şunu iyi biliyoruz ki Gazze halkı yalnız değildir. Bir gün adalet yerini bulacak.” ifadelerini kullandı.

“Öğrencilerimiz Suriye’nin geleceğini inşa edecek”

İHH adına konuşma yapan Vakfın Mütevelli Heyeti Üyesi Muhammed Hanefi Kutluoğlu ise, “Bugün bedenen buradayız ama kalbimiz, dualarımız Gazze ile birlikte. Çünkü orada büyük katliamlar yapılıyor. Buraya gelmeden önceki gece sabaha kadar Gazze halkı için meydanlarda dualar ediyorduk. Bugün buradaki çocuklarımız için önemli bir gündür. Buradan mezun olan kardeşlerimiz, Suriye’nin geleceğini inşa edecekler.” dedi.

img_1144.jpg

Programın sonunda mezun olan öğrencilere diplomaları verildi. Dereceye giren öğrenciler ise çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

img_1006.jpg

Ayrıca işgalci İsrail’in yoğun saldırılarına hedef olan Gazze için dualar edildi.

dji_0993.jpg

2015 yılında faaliyete giren Şam Üniversitesi, zorlu savaş şartlarına rağmen eğitime devam ediyor. Suriye savaşının başlamasının ardından bölgede kurulan ilk üniversite olan Şam Üniversitesi’nden bugüne kadar 705 öğrenci mezun olurken, aktif olarak ise 2 bin öğrenci eğitimini sürdürüyor.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. İHH Yetim Çalışmalarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Başer’in proje hakkında sunum yaptığı toplantıya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Yapıcı ve projeyle ilgili görevlendirilen ilçe koordinatörleri katıldı.
Yetim
10.05.2024
Kuzey Makedonya LEGIS Derneği'nden İHH’ya ziyaret
Kuzey Makedonya LEGIS Derneği'nden İHH’ya ziyaret
Kuzey Makedonya LEGIS Derneği Başkanı Jasmin Redjepi, İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette, bölgede yapılan ve yapılması planlanan insani yardım çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.
08.05.2024
Fatih’te on binlerce kişi Filistin'e destek için yürüdü
Fatih’te on binlerce kişi Filistin'e destek için yürüdü
İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde Fatih'te Filistin'e destek yürüyüşü gerçekleştirildi. On binlerce kişinin katıldığı yürüyüş, Fatih Camii önünden başlayıp Edirnekapı’da sona erdi. Burada bir konuşma yapan İHH Genel Başkanı Av. Bülent Yıldırım, “Daha gemileri aldığımız andan itibaren İsrail medyası, ‘Filoya 100’e yakın ülkeden aktivist katılacak. Bu İsrail için büyük felaket’ dediler. Evet bu sizin için felaket, gemilerimiz gelecek” dedi.
05.05.2024