İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi Sorumluluk Alacak
Türkiye’de 1000’den fazla okulun katılım gösterdiği “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin tanıtımları sürüyor.
Türkiye 22.01.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Kasım ayı itibari ile savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık vb. sebeplerle hem Türkiye’de hem de dünyanın başka ülke ve bölgelerinde babasını veya anne/babasını kaybetmiş olan yetim çocukların günlük ihtiyaçlarının Türkiyeli öğrenciler tarafından karşılanmasını hedefleyen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesine destekler sürüyor.

Yetimler yararına başlatılan projenin anlatılması için İHH Yetim Birimi yetkililerine ulaşan Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi’nin Değerler Eğitimi Kulübü öğrencileri, okullarında bir program gerçekleştirdiler.

Programda söz alan Okul Müdürü Zeki Baki Uzun, dünyanın çeşitli bölgelerinde yaptığı çalışmalardan dolayı İHH’ya teşekkür ederek, Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var projesini takip ettiklerini ve daha fazla öğrencinin haberdar olması ve katılım göstermesi için de seminer düzenlediklerini belirtti.

Proje hakkında sunum gerçekleştiren Reşat Başer, kampanya kapsamında 1186 okula ulaşıldığını ve 4000’den fazla yetime sahip çıkmaya başlandığını belirterek, duyarlılıklarından ötürü Değerler Eğitimi Kulübü öğrencilerine teşekkür etti.

Sosyal Duyarlılık Kulübü öğrencileri, projeye katılım göstereceğini belirten on sınıf ile yetimlere dair duyarlılık oluşturacak bir çalışma başlatacaklarını söylediler. Program sonunda İHH Yetim Birimi yetkilileri tarafından Okul Müdürü Zeki Baki Uzun’a hediye takdim edildi. Uzun ise, yetkililerimize okula ismi verilen yazar Samiha Ayverdi’nin kitaplarını hediye etti.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022