İHH İnsani Yardım Vakfı
Samsun’da yetimler için hatıra ormanı
Samsun İnsani Yardım Hareketi (SİYAH), şehirde sorumluluğunu üstlendiği yetimler ve aileleri için yetim hatıra ormanı kurdu.
Türkiye 24.03.2014

Etkinlik çerçevesinde Canik İlçesi Şirinköy Mevkinde yapılan fidan dikim çalışmasına 200 civarında gönüllü katıldı. Orman İşletmesi görevlileri eşiğinde sürdürülen çalışma sonrası düzenlenen piknik ve aktivitelerle Samsun’un yetimlerine ve ailelere güzel bir gün yaşatıldı.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Siyahareketi Yetim Birimi Koordinatörü Ersan Salihoğlu, İHH’nın Türkiye’de ve dünyada başlattığı “Yetim Dayanışma Günleri” çerçevesinde yapılan etkinliklerden biri olan yetim ormanı çalışmasının, yetim çeşmesi ve yetim sokağı olarak devam edeceğini söyledi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022