İHH İnsani Yardım Vakfı
Samsun’dan Gazze’ye destek gecesi
Vakfımızın organize ettiği ‘’Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına Samsun’dan da destek geldi. Samsun’da DOSTDER tarafından Filistin’e destek gecesi düzenlendi.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 07.05.2010

Gazze halkına destek vermek amacıyla Dost Kültür Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (DOSTDER) tarafından organize edilen geceye, Abdurrahman Dilipak ve İHH İnsani Yardım Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Kara katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan DOSTDER Başkanı Hüseyin Mutlu, Filistin sorununun yalnızca Müslümanların sorunu olmaktan çıktığını, bütün dünya insanlığının vicdan meselesi haline geldiğini söyledi. 

Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak ise yaptığı konuşmada, “Biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz. Yeryüzünde haksızlık kimden gelirse gelsin, kime gelirse gelsin mazlumdan yana zalime karşı durmak üzere emrolunduk’’ dedi. 

İHH Başkan Yardımcısı Mehmet Kara ise, “Allahın izniyle gemiler Mayıs ayının sonunda yola çıkacak ve yardımları Gazze’ye ulaştıracak. Oradaki insanlara küçük de olsa bir nefes imkânı sağlamayı planlıyoruz” diye konuştu. Gece Ömer Karaoğlu’nun ezgileri ile son buldu.


İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021