İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Samsun’dan Gazze’ye destek gecesi
Vakfımızın organize ettiği ‘’Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına Samsun’dan da destek geldi. Samsun’da DOSTDER tarafından Filistin’e destek gecesi düzenlendi.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 07.05.2010

Gazze halkına destek vermek amacıyla Dost Kültür Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (DOSTDER) tarafından organize edilen geceye, Abdurrahman Dilipak ve İHH İnsani Yardım Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Kara katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan DOSTDER Başkanı Hüseyin Mutlu, Filistin sorununun yalnızca Müslümanların sorunu olmaktan çıktığını, bütün dünya insanlığının vicdan meselesi haline geldiğini söyledi. 

Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak ise yaptığı konuşmada, “Biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz. Yeryüzünde haksızlık kimden gelirse gelsin, kime gelirse gelsin mazlumdan yana zalime karşı durmak üzere emrolunduk’’ dedi. 

İHH Başkan Yardımcısı Mehmet Kara ise, “Allahın izniyle gemiler Mayıs ayının sonunda yola çıkacak ve yardımları Gazze’ye ulaştıracak. Oradaki insanlara küçük de olsa bir nefes imkânı sağlamayı planlıyoruz” diye konuştu. Gece Ömer Karaoğlu’nun ezgileri ile son buldu.


İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022