İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Samsun’dan Suriye’ye üç yardım TIR’ı
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başlattığı "Komşuluk Hakkı İçin!" adlı kampanya kapsamında Canik Belediyesinin desteğiyle Samsun’dan Suriye’ye gıda malzemesi yüklü üç yardım TIR’ı gönderildi.
Suriye 13.02.2014

TIR’ların yola çıkmasından önce Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törende, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İHH gönüllüleri, Samsun İnsani Yardım Hareketi (SİYAH) Temsilcileri, Samsun Uluslararası Öğrenciler Derneği Genel Sekreteri Kerami Gün, Canik İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Mubtelip Karataş, hayır sahipleri, SİYAH temsilcileri ile Suriyeli, Filistinli, İraklı, Azerbaycanlı, Mısırlı ve Afganistanlı öğrenciler hazır bulundu.

'İNSANİ SORUMLULUK'

Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in törende yaptığı konuşmada Suriye'de yaşanan katliam sebebi ile mağdur durumda bulunan halka el uzatmayı görev bildiklerini belirterek, "Nasıl ki bizim medeniyetimizde Selçuklular, Osmanlılar mazlumun yanında olmuşsa, nasıl ki Başbakanımız Filistin'de, Suriye'de mazluma sahip çıkmışsa, biz de Başbakanımızın bu duruşuna bir nevi katkı sağlamayı amaçladık. Dünyanın neresinde olursa olsun eğer bir mağduriyet var ise insanı sorumluluk çerçevesinde Türk halkının her zaman mazlumun ve mağdurun yanında olduğunu göstermek istedik" dedi.

Canik Belediyesi olarak bu tür yardımlarının ilk olmadığını ifade eden Genç, bunun son da olmayacağını ve insani sorumluluklarını bundan sonra da sürdüreceklerini söyledi.
Konuşmanın ardından yardım TIR'ları dualar eşliğinde yola çıktı.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022