İHH İnsani Yardım Vakfı
Şanlıurfa İHH, 144 Suriyeli yetimi giydirdi
İHH, Şanlıurfa’da ikamet eden 144 Suriyeli yetimin yüzünü güldürdü.
Türkiye 22.02.2014

Şanlıurfa İHH İnsani Yardım Derneği, savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya sığınan 144 Suriyeli yetimi giydirdi.
Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet Atila, “Savaşın başladığı günden bu güne kadar imkânlarımız ölçüsünde Suriyeli muhacir kardeşlerimizi yalnız bırakmamaya, onlara ensar olmaya çalıştık. Bunlar yetim ise bunların üzerine daha çok titremekteyiz. Çünkü bunlar kutsal emanetlerdir” diye konuştu.

Şanlıurfa İHH olarak Deyrzor bölgesinde 100 yetimin ve Şanlıurfa’daki Suriyeli 100 yetimin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını kaydeden Atila, “Ayrıca Şanlıurfa’nın kendi yerli yetimlerinden 380 yetime düzenli nakdi yardım yapıyoruz” dedi.

Son olarak Suriyeli 144 yetimi mağazaya getirdiklerini belirten Atila, “Herkes kendi bedenine ve boyuna göre giyiniyor. Bu programı yapmamıza vesile olan hayırseverlere teşekkür ederiz. Allah kazançlarını bereketlendirsin. Keşke bu savaş olmasaydı ve bu çocuklar yetim kalmasaydı biz de böyle bir program yapmasaydık. Ancak temennilerimiz gerçeği değiştirmiyor. Ortada bir savaş var ve her zaman olduğu gibi bu savaşın da en büyük mağdurları yine kadın ve çocuklar vardır” açıklamasında bulundu.


 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022