İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Şanlıurfa İHH, 144 Suriyeli yetimi giydirdi
İHH, Şanlıurfa’da ikamet eden 144 Suriyeli yetimin yüzünü güldürdü.
Türkiye 22.02.2014

Şanlıurfa İHH İnsani Yardım Derneği, savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya sığınan 144 Suriyeli yetimi giydirdi.
Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet Atila, “Savaşın başladığı günden bu güne kadar imkânlarımız ölçüsünde Suriyeli muhacir kardeşlerimizi yalnız bırakmamaya, onlara ensar olmaya çalıştık. Bunlar yetim ise bunların üzerine daha çok titremekteyiz. Çünkü bunlar kutsal emanetlerdir” diye konuştu.

Şanlıurfa İHH olarak Deyrzor bölgesinde 100 yetimin ve Şanlıurfa’daki Suriyeli 100 yetimin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını kaydeden Atila, “Ayrıca Şanlıurfa’nın kendi yerli yetimlerinden 380 yetime düzenli nakdi yardım yapıyoruz” dedi.

Son olarak Suriyeli 144 yetimi mağazaya getirdiklerini belirten Atila, “Herkes kendi bedenine ve boyuna göre giyiniyor. Bu programı yapmamıza vesile olan hayırseverlere teşekkür ederiz. Allah kazançlarını bereketlendirsin. Keşke bu savaş olmasaydı ve bu çocuklar yetim kalmasaydı biz de böyle bir program yapmasaydık. Ancak temennilerimiz gerçeği değiştirmiyor. Ortada bir savaş var ve her zaman olduğu gibi bu savaşın da en büyük mağdurları yine kadın ve çocuklar vardır” açıklamasında bulundu.


 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022