İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Şanlıurfa İHH'dan yetimler için kermes
Ş.Urfa İHH İnsani Yardım Derneği tarafından yardım kermes düzenlendi.
Türkiye 11.06.2014

Ş.Urfa İHH İnsani Yardım Derneği tarafından Şanlıurfa Balıklıgöl’de bulunan Hasan Paşa Cami yanındaki alanda Şanlıurfa’da yaşayan Suriyeli mağdurlar, yetim ve kimsesizler yararına kermes düzenlendi. ‘Hayır Çarşısı’ ismi verilen ve 9-16 Haziran tarihleri arasında açık kalacak olan kermeste yöresel yemekler, hamur işleri, kitap, seccade, pardösü, el yapımı rabia işaretli çanta vb.çeşitli malzemelerde de görücüye çıktı.

Şanlıurfa halkını kermes alanına davet eden İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila, vakfın dünyanın çeşitli yerlerindeki mazlum ve muhtaç lara yardım için çabaladıklarını belirtti. Suriyeli ve Şanlıurfa’lı yetimlere yardım amacıyla kermesin düzenlendiğini belirten Atila, “Sadece Müslümanlara değil dünyanın değişik yerlerinde mazlum ve muhtaç durumda olan tüm insanların yardımına koşuyoruz. Haiti’de deprem olduğunda, Japonya’da tsunami olduğunda, Müslüman olmamalarına rağmen yardıma koşan ilk yardım kuruluşlarından idik.


Özellikle Türkiye içerisindeki Suriyeli mültecilere, gerek Şanlıurfa’da ki fakir ve yetim ailelere, gerekse Suriye’deki Suriyelilere, Arakan, Filistin ve Somali gibi diğer İslam coğrafyasındaki mazlumlara ulaşmak için gece gündüz uğraşıyoruz. Dostları, duyarlı tüm arkadaşları, STK’ları, üyeleri, tüm Şanlıurfa halkını davet ediyoruz” dedi. Atila, 1 TL’lik yardımın küçümsenmemesini isteyen Atila, 1 TL’lik yardımla bir yetimin sevindirildiğini ifade etti.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022