İHH İnsani Yardım Vakfı
Şanlıurfa İHH'dan yetimler için kermes
Ş.Urfa İHH İnsani Yardım Derneği tarafından yardım kermes düzenlendi.
Türkiye 11.06.2014

Ş.Urfa İHH İnsani Yardım Derneği tarafından Şanlıurfa Balıklıgöl’de bulunan Hasan Paşa Cami yanındaki alanda Şanlıurfa’da yaşayan Suriyeli mağdurlar, yetim ve kimsesizler yararına kermes düzenlendi. ‘Hayır Çarşısı’ ismi verilen ve 9-16 Haziran tarihleri arasında açık kalacak olan kermeste yöresel yemekler, hamur işleri, kitap, seccade, pardösü, el yapımı rabia işaretli çanta vb.çeşitli malzemelerde de görücüye çıktı.

Şanlıurfa halkını kermes alanına davet eden İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila, vakfın dünyanın çeşitli yerlerindeki mazlum ve muhtaç lara yardım için çabaladıklarını belirtti. Suriyeli ve Şanlıurfa’lı yetimlere yardım amacıyla kermesin düzenlendiğini belirten Atila, “Sadece Müslümanlara değil dünyanın değişik yerlerinde mazlum ve muhtaç durumda olan tüm insanların yardımına koşuyoruz. Haiti’de deprem olduğunda, Japonya’da tsunami olduğunda, Müslüman olmamalarına rağmen yardıma koşan ilk yardım kuruluşlarından idik.


Özellikle Türkiye içerisindeki Suriyeli mültecilere, gerek Şanlıurfa’da ki fakir ve yetim ailelere, gerekse Suriye’deki Suriyelilere, Arakan, Filistin ve Somali gibi diğer İslam coğrafyasındaki mazlumlara ulaşmak için gece gündüz uğraşıyoruz. Dostları, duyarlı tüm arkadaşları, STK’ları, üyeleri, tüm Şanlıurfa halkını davet ediyoruz” dedi. Atila, 1 TL’lik yardımın küçümsenmemesini isteyen Atila, 1 TL’lik yardımla bir yetimin sevindirildiğini ifade etti.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021