İHH İnsani Yardım Vakfı
Şanlıurfa ve Hakkari’ye çeşme hayratı
İHH İnsani Yardım Vakfı, yurtiçi yardım çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi ve Hakkari ilinin Levni dağlık bölgesinde bulunan Kaval Köyü’nde çeşme yapımı gerçekleştirdi. İki çeşmenin hayratından toplam bin kişinin istifade etmesi bekleniyor.
Türkiye 17.07.2010

Afrika başta olmak üzere pek çok bölge ve ülkede su kuyuları açarak insanların temiz içme suyuna ulaşmasını sağlayan İHH İnsani Yardım Vakfı, yurt içinde de çeşme açma projesini başlattı.

İHH, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi ve Hakkâri ilinin Levni dağlık bölgesinde bulunan Kaval Köyü’nde hayırseverlerin bağışlarıyla birer çeşme açtı. Bu projeler ile köy halkının ve yol güzergâhını kullanan diğer vatandaşların su ihtiyaçları karşılandı.

Hakkari’deki hayrata Türkan Yıldız, Şanlıurfa’daki çeşmeye ise Leman-Şaban Özgür hayratı adı verildi. İki çeşmenin hayratından toplam bin kişinin istifade etmesi bekleniyor. Çeşmelerin açılışına büyük bir sevinçle katılan bölge insanı, bu hayra vesile olan hayırseverlere dualarda bulundu.İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021