İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Şanlıurfa ve Hakkari’ye çeşme hayratı
İHH İnsani Yardım Vakfı, yurtiçi yardım çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi ve Hakkari ilinin Levni dağlık bölgesinde bulunan Kaval Köyü’nde çeşme yapımı gerçekleştirdi. İki çeşmenin hayratından toplam bin kişinin istifade etmesi bekleniyor.
Türkiye 17.07.2010

Afrika başta olmak üzere pek çok bölge ve ülkede su kuyuları açarak insanların temiz içme suyuna ulaşmasını sağlayan İHH İnsani Yardım Vakfı, yurt içinde de çeşme açma projesini başlattı.

İHH, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi ve Hakkâri ilinin Levni dağlık bölgesinde bulunan Kaval Köyü’nde hayırseverlerin bağışlarıyla birer çeşme açtı. Bu projeler ile köy halkının ve yol güzergâhını kullanan diğer vatandaşların su ihtiyaçları karşılandı.

Hakkari’deki hayrata Türkan Yıldız, Şanlıurfa’daki çeşmeye ise Leman-Şaban Özgür hayratı adı verildi. İki çeşmenin hayratından toplam bin kişinin istifade etmesi bekleniyor. Çeşmelerin açılışına büyük bir sevinçle katılan bölge insanı, bu hayra vesile olan hayırseverlere dualarda bulundu.İlgili haberler
Tümünü gör
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu düzenlenecek
Uluslararası Kurban sempozyumu düzenlenecek
İHH, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 3-4-5 Haziran tarihlerinde 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu düzenlenecek. Sempozyumun bu yılki teması Kurban olarak belirlendi.
Kurban
30.05.2022