İHH İnsani Yardım Vakfı
Şanlıurfa yetimlerin ve mültecilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor
Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği(İYD), kentteki yaklaşık 43 bin Suriyeli mülteci ve çok sayıda yetim çocuğa çeşitli yardımlarda bulundu.
Türkiye 17.02.2015

Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği(İYD), kentteki yaklaşık 43 bin Suriyeli mülteci ve çok sayıda yetim çocuğa çeşitli yardımlarda bulundu.

Şanlıurfa İYD Başkanı Behçet Atila, yaptığı açıklamada, her zaman olduğu gibi yardıma muhtaç insanların umudu olmaya devam ettiklerini belirtti.

Şanlıurfa İYD Başkanı Behçet Atila; “İYD olarak son bir ayda 420 yerli yetimimize kışlık giysi yardımı yaptık. İHH, Yetim sponsorluk sistemi ile ayda 90 TL olarak Urfa’da 485 yetime düzenli nakdi yardım yapıyor. Yani Urfa ve ilçelerindeki yetim ailelerimize ayda toplam 43 bin 650 TL nakdi destekte bulunuyoruz, ayni yardımlar da hariç. Önümüzdeki Mart ve Nisan aylarında da “Yetim Dayanışma Günleri” adı altında yetimlere yönelik il merkezi ve ilçelerimizde bir dizi sosyal faaliyetlerimiz de olacak. Hayır sahiplerinden katkı bekliyoruz. Ayrıca Suriyeli yetimlerimize de ayni ve nakdi yardımlarımız sürüyor. Yetimlerimiz adına tüm sponsorlarımıza, çalışanlarımıza ve gönüllülerimize cani gönülden teşekkür ederiz” dedi.

43 bin Suriyeli mülteciye yardım

Şanlıurfa İYD Derneği Başkanı Atila: "Biz muhacirlerin nereden geldiklerine, etnik kökenine ve düşüncelerine bakmaksızın ihtiyaç sahibi her kişiye yardım ulaştırıyoruz"

Dernek olarak sığınmacılar için Yenice Mahallesi'nde giyim noktası oluşturduklarını ve buraya gelen misafirlerin diledikleri gibi giyindiğini aktaran Atila, dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin tüm sığınmacılara sahip çıktıklarını vurguladı.

Kentte yaklaşık 500 bin mültecinin bulunduğunu ve bunların ihtiyaçlarını karşılamak adına gece gündüz demeden çalıştıklarını anlatan Atila, şöyle konuştu: "İYD olarak son bir ayda yaklaşık 13 bin kişiye ayakkabı ve giysi yardımında bulunduk, Ayrıca yaklaşık 30 bin sığınmacıya da gıda, battaniye temizlik malzemeleri, çocuk bezi ve mama gibi ayni yardımlarda bulunduk. Biz muhacirlerin nereden geldiklerine, etnik kökenine ve düşüncelerine bakmaksızın ihtiyaç sahibi her kişiye yardım ulaştırıyoruz. Mesela bir gün ekiplerimiz Suruç'ta kalan Suriyeli Kürtlere yardım dağıtırken, başka bir gün ekiplerimiz Akçakale veya Harran'daki Suriyeli Araplara yardım dağıtıyor, yine başka zamanlarda Viranşehir'deki Irak'tan gelen Ezidilerle buluşuyoruz."

Ensar olma gayretinde olduklarını dile getiren Atila, sığınmacılara destek veren hayırseverlere teşekkür etti.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021