İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Saraçhane’de Mursi’ye destek yürüyüşü yapıldı
Fatih Camisi’nde Cuma namazından sonra Mursi’ye destek yürüyüşü yapıldı. İHH İnsani Yardım Vakfı ve bir çok Sivil Toplum Kuruluşunun katıldığı yürüyüş, Saraçhane Meydanı’nda son buldu.
Mısır, Ortadoğu 19.07.2013

İLGİLİ HABER: İHH, Mısır Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulundu

Yürüyüşün ardından yapılan basın açıklamasında konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Dünya şu anda büyük bir kaos içerisinde, arkaplanda olanlara bakarsak kimin suçlu olduğunu çok iyi anlayabiliriz. Avrupa’da yüzyıl savaşları oldu, birbirlerini kestiler. Birinci Dünya Savaşı’nda, İkinci Dünya Savaşı’nda birbirlerini kestiler. Savaşların sebebini anladıklarında, Siyonistleri Avrupa’dan kovdular. Şimdi savaş Avrupa’da değil, Siyonistlerin olduğu İslam coğrafyasında” dedi.

“Hak ve adalet arayanların yanındayız”

Mısır’da darbe yapan askere de seslenen Yıldırım, “Mısır’da darbeyi yapan askere sesleniyorum. Namaz kılıyorsunuz, Kur’an okuyorsunuz. Peki neden halkınıza silah doğrultuyorsunuz? Tuzakları ve hileleri iyi görün. Meydanlarda haksızlığa karşı duran herkesi destekliyorum. Şimdi Türkiye’de bazıları neden Mısır’ın içişlerine karışıyorsunuz diyor. Artık sınırlar kalmadı. Haksızlığa karşı duruşun sınırlarını kaldırdık.Mazlumların, hak ve adalet arayanların yanındayız” dedi.

“Diktatörlere karşıyız”

Bütün tepkilere rağmen, ekonomik çıkar değil kardeşlik diyen Türkiye hükümetini destekliyoruz diyen Yıldırım, “Askerler kendi halklarını korumak için mi; yoksa emparistler ve Siyonistler için mi var? Darbe olunca Esat çıktı ve siyasal İslam bitti dedi. Bizim için siyasal veya kültürel İslam diye bir şey yoktur. Meydanlarda halkın adalete, zulme karşı dik duruşunu görün, hep birlikte tekbir getiren sedaları işitin. Sisi’nin darbesi ve Esat’ın zulmü bizi diriltti. Diktatörlere karşıyız. Onlar kendi sonlarını hazırlıyorlar” dedi.

“Darbecilerin değil halkın yanında yer alın”

Mısır’daki Nur Partisi’ne darbecilerin değil halkın yanında yer alın diyen Yıldırım, “Katillerin askerleri Ramazan, bayram dinlemiyor. Ey Müslümanlar Suriye’ye yardım edilmiyor. Suriye halkına yardım edin, destek verin. Suriye ve Mısır yürüyüşü Kudüs’ün kapısı olacak. Sizleri o güzel ve kutsal günde görmek ümidiyle Allah’a emanet ediyorum” dedi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022