İHH İnsani Yardım Vakfı
Saraçhane’de Mursi’ye destek yürüyüşü yapıldı
Fatih Camisi’nde Cuma namazından sonra Mursi’ye destek yürüyüşü yapıldı. İHH İnsani Yardım Vakfı ve bir çok Sivil Toplum Kuruluşunun katıldığı yürüyüş, Saraçhane Meydanı’nda son buldu.
Mısır, Ortadoğu 19.07.2013

İLGİLİ HABER: İHH, Mısır Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulundu

Yürüyüşün ardından yapılan basın açıklamasında konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Dünya şu anda büyük bir kaos içerisinde, arkaplanda olanlara bakarsak kimin suçlu olduğunu çok iyi anlayabiliriz. Avrupa’da yüzyıl savaşları oldu, birbirlerini kestiler. Birinci Dünya Savaşı’nda, İkinci Dünya Savaşı’nda birbirlerini kestiler. Savaşların sebebini anladıklarında, Siyonistleri Avrupa’dan kovdular. Şimdi savaş Avrupa’da değil, Siyonistlerin olduğu İslam coğrafyasında” dedi.

“Hak ve adalet arayanların yanındayız”

Mısır’da darbe yapan askere de seslenen Yıldırım, “Mısır’da darbeyi yapan askere sesleniyorum. Namaz kılıyorsunuz, Kur’an okuyorsunuz. Peki neden halkınıza silah doğrultuyorsunuz? Tuzakları ve hileleri iyi görün. Meydanlarda haksızlığa karşı duran herkesi destekliyorum. Şimdi Türkiye’de bazıları neden Mısır’ın içişlerine karışıyorsunuz diyor. Artık sınırlar kalmadı. Haksızlığa karşı duruşun sınırlarını kaldırdık.Mazlumların, hak ve adalet arayanların yanındayız” dedi.

“Diktatörlere karşıyız”

Bütün tepkilere rağmen, ekonomik çıkar değil kardeşlik diyen Türkiye hükümetini destekliyoruz diyen Yıldırım, “Askerler kendi halklarını korumak için mi; yoksa emparistler ve Siyonistler için mi var? Darbe olunca Esat çıktı ve siyasal İslam bitti dedi. Bizim için siyasal veya kültürel İslam diye bir şey yoktur. Meydanlarda halkın adalete, zulme karşı dik duruşunu görün, hep birlikte tekbir getiren sedaları işitin. Sisi’nin darbesi ve Esat’ın zulmü bizi diriltti. Diktatörlere karşıyız. Onlar kendi sonlarını hazırlıyorlar” dedi.

“Darbecilerin değil halkın yanında yer alın”

Mısır’daki Nur Partisi’ne darbecilerin değil halkın yanında yer alın diyen Yıldırım, “Katillerin askerleri Ramazan, bayram dinlemiyor. Ey Müslümanlar Suriye’ye yardım edilmiyor. Suriye halkına yardım edin, destek verin. Suriye ve Mısır yürüyüşü Kudüs’ün kapısı olacak. Sizleri o güzel ve kutsal günde görmek ümidiyle Allah’a emanet ediyorum” dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021