İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Savaş mağduru ailelere 140 TIR'lık yardım gönderildi
Suriye’nin kuzeyinde etkili olan soğuk hava ve yoğun yağışlar nedeniyle zor günler geçiren ailelere; İHH’nın İnegöl, Şanlıurfa, Konya, Bursa, Elazığ, Van, Yozgat ve Kütahya Temsilcilikleri toplamda 140 TIR’lık yardım malzemesi gönderdi.
02.02.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başlattığı “Kış Kapıda, Yalnız Bırakma” kampanyası kapsamında Suriye’ye yardımlar ulaştırılmaya devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanından hayırseverler kampanyaya destek verirken, son olarak; İnegöl İHH, Şanlıurfa İHH, Bursa İHH, Konya İHH, Kütahya İHH, Van İHH, Elazığ İHH ve Yozgat İHH bölgedeki ihtiyaç sahiplerine yardım gönderdi. 

savas-magduru-ailelere-93-tirlik-yardim10.jpg

İnegöl’den 50 TIR’lık yardım

İnegöl İHH tarafından, korunaksız çadırlarda zorlu kış şartları altında hayatlarını sürdüren ihtiyaç sahipleri için başlatılan yardım kampanyasında 5 günde 50 TIR yardım toplandı. Yardım TIR’ları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere dualarla bölgeye uğurlandı.
İnegöl İHH Başkanı İlhan Tatlı yaptığı açıklamada; “Savaş sebebiyle göç etmek zorunda kalan milyonlarca insan yıllardır korunaksız çadırlarda ve zor şartlarda yaşıyor. Kış geldiğinde ise dondurucu soğuk ve yağmur, şartları daha da zorlaştırıyor. Maddi imkânsızlıklar sebebiyle bot, mont, battaniye, soba ve kömüre ulaşamayan yüz binlerce aile var.” diye konuştu.

savas-magduru-ailelere-93-tirlik-yardim3.jpg

Yardımlar bölgeye ulaştı

Bölgeye yönelik kömür ve battaniye kampanyası başlattıklarını belirten Tatlı, “İnegöl halkı her zaman olduğu gibi yine bizleri yalnız bırakmadı. Mazlumun yanında yer alarak 5 gün gibi kısa bir sürede içi iyilik dolu 50 tırlık yardım bağışladı. Bizlerde vakit kaybetmeden bu tırlarımızı hemen bölgeye götürerek yerine ulaştırdık. Bağışçılarımıza mazlumlar adına çok teşekkür ederiz. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

savas-magduru-ailelere-93-tirlik-yardim2.jpg

Elazığ'dan 47 TIR bölgeye gitti

Elazığ İHH İnsani Yardım Derneği, "Kış Üşütür, Kardeşlik Isıtır" sloganı ile yürütülen yardım projesi kapsamında 37 TIR kömür ve 10 TIR unu ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere Suriye'ye gönderdi.

whatsapp-image-2022-02-07-at-13.44.17.jpeg

Şanlıurfa İHH 13 TIR gönderdi
Şanlıurfalı hayırseverlerin desteğiyle toplanan giyim, bot, battaniye, un, kömür, soba ve temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu 13 tır, Karaköprü ilçesindeki Fuar Merkezi'nde düzenlenen törenle Suriye'ye yolcu edildi.

Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet Atilla, konuşmasında, Suriye'deki savaş sebebiyle göç etmek zorunda kalan milyonlarca insanın yıllardır çok zor şartlarda yaşadığını ve desteğe ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Edilen duaların ardından yardım tırları Suriye'ye uğurlandı.

savas-magduru-ailelere-93-tirlik-yardim6.jpg

Konya İHH’dan yardım kampanyasına 11 TIR’la destek

Konya İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği, “Kış Kapıda Yalnız Bırakma“ kampanyası kapsamında yakacak, gıda ve giysi yüklü 11 TIR’ı, Suriyeli ailelere gönderdi. Yardım kampanyasına destek veren bağışçılara teşekkür eden Konya İHH Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, “Bugünkü TIR’larımızla 100 TIR göndermiş oluyoruz. Bugün burada 11 TIR uğurlanıyor. TIR’lar, Allah’ın izniyle yerlerine ulaşsın ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin bir nebze de olsa sıkıntılarını gidersin. Burada 8 yakacak, 1 un, 2 diğer gıdalar ve muhtelif giyim eşyasının bulunduğu TIR var. Kampanya çerçevesinde sayıyı en azından 150 TIR’a ulaştırmaya çalışacağız. Bunun azmi içerisindeyiz. İnşallah yıl sonu TIR sayımız da 300’ü bulur." dedi.

savas-magduru-ailelere-93-tirlik-yardim8.jpg

Bursa’dan 10 TIR’lık yardım

İHH Bursa Şubesi de ‘’Kış Kapıda Yalnız Bırakma’’ projesi kapsamında 6 TIR kömür, 2 TIR battaniye, 2 TIR gıda malzemesi olmak üzere toplam 10 TIR’lık yardım malzemesini Suriye sınırındaki mülteci kamplarına gönderdi.

Kütahya, Van ve Yozgat’tan 9 TIR

Yardım kampanyası kapsamında, Kütahya İHH 6 TIR, Van İHH 2 TIR, Yozgat İHH ise 1 TIR’dan oluşan yardım malzemesini savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere bölgeye yolcu etti.

İlgili haberler
Tümünü gör
Afganistan’da yüzbinlerce ihtiyaç sahibine destek
Afganistan’da yüzbinlerce ihtiyaç sahibine destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, Afganistan’daki yardım faaliyetlerine 2022 yılında da devam etti. Gıda, gelir temini, eğitim, sağlık ve barınma gibi birçok alanda Afganistanlı ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıldı. Yardımlardan bir milyona yakın kişi istifade etti.
Yetim
10.01.2023
İHH’dan Suriye’de son bir yılda 700 bin kişiye yardım
İHH’dan Suriye’de son bir yılda 700 bin kişiye yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye'nin çeşitli bölgelerinde yaşayan savaş mağduru sivillere, 2022 yılı içerisinde 51 bin ton ağırlığında 2 bin 43 TIR dolusu insani yardım malzemesi ulaştırıldı.
10.01.2023
İHH 2022’de 19 ülkede bin 375 su kuyusu açtı
İHH 2022’de 19 ülkede bin 375 su kuyusu açtı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 2022 yılında 19 ülkede bin 375 adet su kuyusunu hizmete açtı. Açılan su kuyuları sayesinde yüzbinlerce kişinin temiz su ihtiyacı karşılandı.
Su Kuyusu
05.01.2023