İHH İnsani Yardım Vakfı
Şehir Üniversitesi öğrencileri Afrika’ya “Su Kuyusu” bağışladı
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın kuraklık ve susuzluk ile mücadele eden ülkeler için geliştirdiği Su Kuyusu Projesi’ne gönüllülerden destekler gelmeye devam ediyor.
Afrika, Çad, Türkiye 18.05.2013
Şehir Üniversitesi  İslami İlimler Fakültesi hazırlık sınıfı öğrencileri olan Nur Muhammet Şahin, Ebubekir Yıldıztaş ve Hilal Kurtça’nın öncülüğünü yaptığı yardım kampanyasından elde edilen 7.300 TL  vakfımıza teslim edildi. 
 
Kuraklığın çok şiddetli hissedildiği Çad’da su kuyusu açmak için kullanılacak yardım gelirinin teslimi sırasında konuşan Ebubekir Yıldıztaş, “Sene başından beri öğrencilerin burslarından ve harçlıklarından artırdıkları paralarla toplanan yardımı, ümmetin ilgisinin yoğunlaştığı bölgelerden ziyade, ismi bile duyulmamış ve yardıma ihtiyacı olan bölgelere göndermeyi tercih ettik. Biz Afrika’yı unutturmak istemiyoruz” dedi.
 
Toplanan paraları İHH Genel Merkezi’nde Bağış Kabul Masası yetkililerine teslim eden öğrenciler, bu yardımlarla okullarının gelecek planlarının gerçekleşmesi için ümmettin duasını almayı temenni ettiklerini sözlerine eklediler. 
İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021