İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Sığınmacılara 'Kardeş aile' oldular
Nevşehir'de sağlık çalışanlarından oluşan gönüllüler, İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığı ile "Gönüllü kardeş aile projesi" kapsamında kardeş aile oldukları sığınmacı ailelerin temel ihtiyaçlarını el birliğiyle karşılıyor.
Türkiye 15.06.2016

İHH Nevşehir İnsani Yardım Derneği ile Sağlık-Sen Nevşehir Şubesi işbirliğinde sağlık personelinin katılımıyla başlatılan proje kapsamında, 4 gönüllü aileye bir yardıma muhtaç sığınmacı aile öneriliyor.

İhtiyaç sahibi sığınmacı ailelerin mağduriyetlerinin giderilmesi için yürütülen projede gönüllü aileler, kardeş aileyi her ay düzenli olarak ziyaret edip ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Sağlık- Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, 4 aydır sürdürdükleri çalışmada 12 muhtaç aileye kardeş aile atadıklarını belirterek "Başvuru oldukça yeni aileler belirlenerek, kardeş aile uygulaması devam edecek." dedi.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022