İHH İnsani Yardım Vakfı
Sığınmacılara 'Kardeş aile' oldular
Nevşehir'de sağlık çalışanlarından oluşan gönüllüler, İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığı ile "Gönüllü kardeş aile projesi" kapsamında kardeş aile oldukları sığınmacı ailelerin temel ihtiyaçlarını el birliğiyle karşılıyor.
Türkiye 15.06.2016

İHH Nevşehir İnsani Yardım Derneği ile Sağlık-Sen Nevşehir Şubesi işbirliğinde sağlık personelinin katılımıyla başlatılan proje kapsamında, 4 gönüllü aileye bir yardıma muhtaç sığınmacı aile öneriliyor.

İhtiyaç sahibi sığınmacı ailelerin mağduriyetlerinin giderilmesi için yürütülen projede gönüllü aileler, kardeş aileyi her ay düzenli olarak ziyaret edip ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Sağlık- Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, 4 aydır sürdürdükleri çalışmada 12 muhtaç aileye kardeş aile atadıklarını belirterek "Başvuru oldukça yeni aileler belirlenerek, kardeş aile uygulaması devam edecek." dedi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021