İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Siirt İHH’dan yetimler yararına yemek
Siirt İnsani Yardım Derneği, tarafından yetim çocukların yararına yemek verildi.
Türkiye 09.06.2014

Siirt Öğretmenler Evinde düzenlenen yemeğe, Siirt Emniyet Müdürü Metin Özkan, Vali Yardımcısı Mustafa Pala, Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Cemalettin Erdemci ve davetliler katıldı.

Siirt'te ikamet eden 250 yetim çocuğu toplumla kaynaştırma ve kazanmak amacıyla yemekte bir araya gelindiğini belirten Siirt İnsani Yardım Derneği Başkanı Murat Coşar, yetim çocuklarla ilgili dönüşümlü programlar kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendiğini ifade etti.

Yetim çocukları yalnız bırakmadıkları için yemeğe katılan gönüllü ailelere teşekkür eden Coşar, "Bugün yetim çocuklar olan kutsal emanetlerimizin yararına yemek verdik. Amacımız bu kutsal çocuklarımızı yalnız bırakmamak, onlara sahip çıkmak, onları sizlerle bira araya getirmek, yalnız olmadıklarını his ettirmek ve onların başını okşamak en büyük gayemiz bu olsak gerek. İHH olarak yıllardır bu tür etkinlikleri düzenlemekteyiz. Siirt'te ikamet eden yetim çocukları gönüllü ailelermizle bir araya getiriyoruz. Bu çocuklarla özel olarak ilgileniyoruz. Çocukların bayramlarda veya özel günlerde ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz" dedi.

Coşar'nın konuşmasının ardından Prof.Dr. Erdemci, yetim çocukların ve yetim hakkı önemiyle ilgili Kur'an Kerim'den ayetler ve Peygamberler tarihinden verdiği örnekle yapılan konuşmanın ardından program sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022