İHH İnsani Yardım Vakfı
Sınıfların iyilik yarışı sürüyor
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi bu sene de yoluna emin adımlarla devam ediyor.
05.10.2016

Proje ile birlikte dünyanın dört bir yanındaki yetimlere sponsor olan öğrencilere bilgilendirme sunumları da sürüyor. 

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın geçtiğimiz yıllarda başlatmış olduğu “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi Anadolu’nun dört bir yanından büyük destek görüyor. İHH Genel Merkezi Yetim Komisyonu projeyle ilgili okullarda sunumlarını sürdürürken diğer yandan projeye katılan okullarda sponsor olunan yetim sayısı gün geçtikçe artıyor. 

Bu kapsamda İstanbul’un çeşitli ilçelerinde sunumlarını gerçekleştiren İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi ekipleri, 2016-2017 eğitim döneminde Çekmeköy Mimar Sinan İmam Hatip Ortaokulu, Çekmeköy Ekşioğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ömer Halisdemir Kız Anadolu İHL, Fatma Talip Kahraman Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi ve Tuzla Halil Türkkan İmam Hatip Lisesi öğrencilerine sunum yaptı.

yetim-kardes.jpg

Öğrenciler, 20 bin yetimi destekliyor

Projeyle ilgili okullarda sunumlar gerçekleştiren İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi görevlilerinden Yasin Çimen, sunumları neden yaptıklarını şöyle özetledi:

“‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz sunumların en büyük sebebi, öğrencilerin kardeşlik - fedakârlık üzerine hassasiyet kazanmalarıdır. Ayrıca da yetim kavramını ve kıymetini anlayabilmeleridir. Öğrenciler projeye tamamen gönüllülük esası ile destek veriyorlar. Projemiz ayrıca 80 ilde yapılıyor ve 8 bini aşkın okul projeye katılım sağlıyor. 30 bin sınıf ve 1 milyon öğrencinin destek olduğu projede, 56 ülke ve bölge ile birlikte 20 bin 094 yetim çocuk sponsorluk sistemimizle hayata hazırlanıyorlar.”

İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde 2013 yılından bu yana devam eden “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi; Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim-Bir-Sen ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nca destekleniyor.

yetim-kardes-2.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021