İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Sınıfların iyilik yarışı sürüyor
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi bu sene de yoluna emin adımlarla devam ediyor.
05.10.2016

Proje ile birlikte dünyanın dört bir yanındaki yetimlere sponsor olan öğrencilere bilgilendirme sunumları da sürüyor. 

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın geçtiğimiz yıllarda başlatmış olduğu “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi Anadolu’nun dört bir yanından büyük destek görüyor. İHH Genel Merkezi Yetim Komisyonu projeyle ilgili okullarda sunumlarını sürdürürken diğer yandan projeye katılan okullarda sponsor olunan yetim sayısı gün geçtikçe artıyor. 

Bu kapsamda İstanbul’un çeşitli ilçelerinde sunumlarını gerçekleştiren İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi ekipleri, 2016-2017 eğitim döneminde Çekmeköy Mimar Sinan İmam Hatip Ortaokulu, Çekmeköy Ekşioğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ömer Halisdemir Kız Anadolu İHL, Fatma Talip Kahraman Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi ve Tuzla Halil Türkkan İmam Hatip Lisesi öğrencilerine sunum yaptı.

yetim-kardes.jpg

Öğrenciler, 20 bin yetimi destekliyor

Projeyle ilgili okullarda sunumlar gerçekleştiren İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi görevlilerinden Yasin Çimen, sunumları neden yaptıklarını şöyle özetledi:

“‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz sunumların en büyük sebebi, öğrencilerin kardeşlik - fedakârlık üzerine hassasiyet kazanmalarıdır. Ayrıca da yetim kavramını ve kıymetini anlayabilmeleridir. Öğrenciler projeye tamamen gönüllülük esası ile destek veriyorlar. Projemiz ayrıca 80 ilde yapılıyor ve 8 bini aşkın okul projeye katılım sağlıyor. 30 bin sınıf ve 1 milyon öğrencinin destek olduğu projede, 56 ülke ve bölge ile birlikte 20 bin 094 yetim çocuk sponsorluk sistemimizle hayata hazırlanıyorlar.”

İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde 2013 yılından bu yana devam eden “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi; Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim-Bir-Sen ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nca destekleniyor.

yetim-kardes-2.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022