İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Siverek’te projeye destek
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde İHH tarafından başlatılan ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesine destek artıyor.
Türkiye 21.12.2013

İlçenin Dicle Mahallesi’nde bulunan Atatürk İlköğretim Okulu’nda başlayan projeyi İHH ve Siyar-Der ortaklaşa yürütüyor.

‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesiyle ilgili öğretmenlere bilgi aktaran Fikret Aslanparçası, “İHH, uluslararası bir yardım kuruluşudur. Dünyanın 135 ülkesinde yardım faaliyetlerinde bulunan bir kuruluştur. Yetim çalışmasında şuan dünyada 42 ülke, ülkemizde 44 şehirde 32 bin üzerinde yetim destekleniyor.

Sponsor aile projesi ile aylık 90 TL karşılığında bir yetime sponsor olunuyor. Bu proje ile öğrencilerimize küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi daha fazla yetime destek sağlamayı ve yetim çocuklara yönelik yardımların yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz” dedi.

Sınıflarda öğrencilere projeyi anlatan Aslanparçası; “Projemizin konusu; annesi ve ya babası olmayan çocukları sevindirmek için sizlere bir kumbara bırakacağız. Savaşta babasını kaybetmiş bir Suriyeli çocuk düşünün. Biz, sizi bir kardeş olarak seçeceğiz. Sizler bu kardeşiniz için kumbaraya attığınız paralarla kardeşinize destek vererek onlara yardımcı olacaksız” diye konuştu.

Okul öğrencileri ise yetim kardeşlerine destek olacaklarını ve onlara yardım edeceklerini söyledi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022