İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Konya’da mazlum coğrafyalar için dayanışma gecesi
İHH gönüllülerinin oluşturduğu Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER), “Doğu Türkistan’dan, Balkanlara, Kafkasya’dan Afrika’ya Dayanışma Gecesi” başlıklı bir program düzenlendi.
Suriye 09.02.2014

Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen gecede son dönemlerde gündemden düşürülmek istenen mazlum coğrafyalar için “Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor” alt başlığıyla bir söyleşi gerçekleştirildi.

Programa, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın yanı sıra Doğu Türkistan’dan Abdurrahman Abdurrahman, (Doğu Türkistan Derneği Başkanı), Mısır’dan Rıza Fehmi Muhammed (Mursi’nin danışmanlarından) Suriye’den İHH Suriye Koordinatörü Muhammed Yorgancıoğlu ve diğer bölgelerden önemli isimler konuşmacı olarak katıldı.

Söyleşide konuşan Bülent Yıldırım, zalimlerin öldürmekten zevk aldığını, Müslümanların da yardım etmekten mutluluk duyduğunu belirten Yıldırım, her zaman birlik olup, zulüm görenlerin yanında olmak gerektiğini söyledi.

Darbe girişimlerinin hepsini hainlik olarak gördüğünü ifade eden Yıldırım, Müslümanların mutlaka bir gün zafere ulaşıp, yeryüzünü özgürleştireceğine inandığını dile getirdi.

Şu anda Suriye halkının yardıma ihtiyacı olduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Çocuklar ayakkabısız geziyorlar. Siz çocuğunuz üşümesin diye bir sürü elbise giydiriyorsunuz. İsraf etmeyin, elinizdeki bütün fazla malzemeleri yardıma muhtaçlara verin ki Allah da size versin. Evdekileri harekete geçirecek olan kadınlardır. Sizler, etrafınızdakileri yardım için teşvik edeceksiniz. Kadınlar eşlerini ikna edip, diğer ülkelerdeki yetimhanelere gitsin. Oradaki çocukların şefkate, sevgiye ve yardıma ihtiyacı var. Çocuklarınıza vermeyi öğretin. İHH olarak sadece 40 bin yetime bakıyoruz. Bazı misyoner teşkilatlar 3 milyon yetime bakıyor. Onun için herkes bir yetime bakacak şekilde kendi ihtiyaçlarını kısıtlasın. Bizim israf etmeden o yetimlere yardım etmemiz gerekiyor."

"TÜRKİYE KAYBEDERSE, TÜM ARAP VE İSLAM DÜNYASI KAYBEDER"

Mısır'da askeri darbeyle görevinden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin danışmanı Rıza Fehmi Muhammed de Mursi'nin iş başına geldiğinde, kendi kendine yetecek bir Mısır inşa edeceğini açıklamasının, dış güçleri rahatsız ettiğini söyledi.

Mursi'nin ülke ekonomisini geliştirmek amacıyla, Türkiye ile anlaşma imzalamak istediğini, bu durumun Amerika'nın hoşuna gitmediğini aktaran Muhammed, "Türkiye'de son aylarda olup bitenleri gördükçe, Amerika ve İsrail eliyle Mısır'da neler yapıldıysa, aynısının Türkiye'de de yapılmak istendiğine şahit oluyoruz. Türkiye üzerinde oynanan uluslararası oyunlar o kadar büyük ve tehlikeli ki; size 'dikkat edin!' diyorum. Olacak olanlar bize Türkiye'yi kaybettirirse, sadece Türkiye kaybetmez, tüm Arap ve İslam dünyası kaybeder" diye konuştu.

Yoğun katılımın olduğu gecede sahne alan Grup Genç de ezgilerini mazlum halklar için seslendirdi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022