İHH İnsani Yardım Vakfı
Somali’de yetimlerle buluştuk
İHH ekipleri Yetim Dayanışma Günleri coşkusunu Somali’ye taşıdı.
Somali 08.04.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın her yıl düzenlediği Yetim Dayanışma Günleri kampanyası çerçevesinde Somali’yi ziyaret eden insani yardım ekibi yetim çocuklar ve ailelerine yönelik bir dizi faaliyet gerçekleştirdi.

Somalili yetimler için eğlence programı düzenleyen İHH ekibi çocukların hazırladıkları performans gösterilerini izledi. Programa 300 yetim çocuk, aileleri ve bölgedeki yerel yetkililer katıldı.Yetim ailelere yönelik kalıcı projelere de imza atan yardım ekibi 20 aileye dikiş makinesi dağıtımında bulundu. Ayrıca hayvancılıkla uğraşan ailelere mesleklerini sürdürüp kendi geçimlerini sağlayabilmeleri için büyük baş hayvan ve tavuk yardımı yapıldı.

Somali’de gerçekleştirilen faaliyetler arasında kurban kesimi de yer aldı. Türkiyeli hayırseverlerin bağışladığı 91 hisse kurban kesilerek bölgedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

İHH ekibi Somalili yetimlerle birlikte dolu dolu geçirdikleri 4 günlük programın ardından Türkiye’ye döndü. 


 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022