İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Soma'nın yetimlerine öğrenciler el uzatacak
Soma'daki maden faciasının ardından bölgede yardım faaliyetleri yürüten İHH İnsani Yardım Vakfı, yetim kalan çocuklara öğrencilerin sahip çıkması için çalışma başlattı.
Türkiye 22.05.2014

Bu kapsamda Aydın İHH, "yürekleri dağlayan" maden kazasının ardından yetim kalan çocuklara destek için harekete geçti.

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın desteğiyle hayata geçirdiği "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" Projesi kapsamında yetim çocuklara yardım amaçlandığını aktaran İHH Aydın Yetim Sorumlusu, öğretmen Bilal Aycan, şunları kaydetti:

"Soma'da tüm Türkiye'nin yüreklerini dağlayan maden kazası sonrasında çok sayıda çocuk yetim kaldı. Projemiz kapsamında bu yetim çocuklara sahip çıkmayı planlıyoruz. Şu anda yetim kalan tüm çocuklar Türkiye çapında İHH'nın yetim projesi kapsamına alındı. Bizler de Aydın'da her sınıfın bir yetime sahip çıkmasına vesile olmak istiyoruz. Böylelikle çocuklarımızın yürekleri bu yetim evlatlarımızla birlikte atmış olacak."Amaç kardeşlik bağı kurmak

Öğretmeni olduğu 1-C sınıfı öğrencilerinin, Sudan'da yaşayan Abdullah isimli yetim çocuğa harçlıklarından pay ayırdıklarını ifade eden Aycan, şöyle dedi:

"Sudanlı yetim kardeşimizin gıda, eğitim ve barınma ihtiyaçlarına gönderdiğimiz para ile katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Normalde gönderilen çok büyük bir para değil. Buradaki asıl amaç çocukların yardım bilincini geliştirip merhamet ve yardımseverlik duygularını geliştirebilmektir. Soma'daki kaza sonrası yetim kalan çocukların da şu anda maddi ve manevi desteğe ihtiyacı var. Aynı zamanda öğrencilerin yazacağı kardeşlik mektuplarını da yetimlere ulaştırmaya çalışacağız. Bu vesileyle Soma'da babalarını kaybederek büyük üzüntü yaşayan yetimlerimiz ile öğrencilerimiz arasında kardeşlik bağı kurmak istiyoruz."

Öte yandan öğrenciler Soma'da babalarını kaybeden çocuklar için büyük üzüntü duyduklarını belirterek ellerinden gelen desteği vermek istediklerini dile getirdiler.

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022