İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Gaziantep’te Sphere Standartları Eğitmen Eğitimi düzenlendi
İHH Gaziantep Uluslararası Koordinasyon Ofisi’nde Sphere Standartları Eğitmen Eğitimi düzenlendi. 5 gün süren eğitim programında, çeşitli illerde faaliyet gösteren 10 farklı kurumda görevli 20 katılımcı eğitim aldı.
03.05.2024

Eğitim programında, Sphere standartları ve Sphere El Kitabı’nın saha çalışmalarında nasıl kullanılabileceği, etkili iletişim, eğitmenlik becerileri gibi konularda teorik ve uygulamaya dayalı eğitimler verildi. Eğitimde ayrıca, interaktif tartışma grupları kuruldu ve katılımcıların ön hazırlık yaptığı sunumlar yapıldı. Akredite Sphere Eğitmeni Zeynep Sanduvaç tarafından verilen ve 5 gün süren eğitimde, çeşitli illerde faaliyet gösteren 10 farklı kurumda görevli 20 katılımcı yer aldı.  

Güney Kore kuruluşları The Korea NGO Council for Overseas Development Cooperation (KCOC) ve Community Chest of Korea (CCK) tarafından desteklenen eğitim programı, değerlendirme etkinliği ve sertifika töreni ile sona erdi.

img_9035.jpg

Sphere eğitimi nedir?

Afetler sonrası yapılan müdahaleler sırasında insani yardım çalışmalarının kalitesini artırmayı amaçlayan Sphere Hareketi, insani yardım alanında çalışan profesyoneller tarafından 1997 yılında kuruldu. Hareket, insani yardımın kalitesini ve güvenilirliğini artırmak için yerel ve uluslararası sivil toplum kuruluşları, donör kuruluşlar, hükümet ve özel sektör temsilcilerini bir araya getiren uluslararası bir harekettir. Verilen eğitimlerde, hareketin insani yardım alanı için belirlediği bir takım standartlar ile ilgili çeşitli sunumlar ve bilgi paylaşımları yapılıyor.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Fatih’te on binlerin katılımıyla büyük Gazze yürüyüşü
Fatih’te on binlerin katılımıyla büyük Gazze yürüyüşü
İşgalci İsrail’in Gazze’de 7 ayı aşkın süredir devam eden saldırıları, Fatih’te gerçekleştirilen yürüyüşle protesto edildi. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın öncülüğünde düzenlenen yürüyüşe katılan on binlerce kişi Ayasofya Camii’nden Eminönü Yeni Camii önüne kadar yürüdü. Katılımcılar, Filistin’e destek mesajı verdi ve kalıcı ateşkes çağrısı yaptı.
19.05.2024
İHH, IICO 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı
İHH, IICO 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Uluslararası İslami Yardım Teşkilatı (IICO) tarafından Kuveyt’te düzenlenen 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı.
17.05.2024
İHH, 20. Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Fuarı’na katıldı
İHH, 20. Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Fuarı’na katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Dubai’de gerçekleşen 20. Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Fuarı’na (DIHAD) katıldı.
17.05.2024