İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Gaziantep’te Sphere Standartları Eğitmen Eğitimi düzenlendi
İHH Gaziantep Uluslararası Koordinasyon Ofisi’nde Sphere Standartları Eğitmen Eğitimi düzenlendi. 5 gün süren eğitim programında, çeşitli illerde faaliyet gösteren 10 farklı kurumda görevli 20 katılımcı eğitim aldı.
03.05.2024

Eğitim programında, Sphere standartları ve Sphere El Kitabı’nın saha çalışmalarında nasıl kullanılabileceği, etkili iletişim, eğitmenlik becerileri gibi konularda teorik ve uygulamaya dayalı eğitimler verildi. Eğitimde ayrıca, interaktif tartışma grupları kuruldu ve katılımcıların ön hazırlık yaptığı sunumlar yapıldı. Akredite Sphere Eğitmeni Zeynep Sanduvaç tarafından verilen ve 5 gün süren eğitimde, çeşitli illerde faaliyet gösteren 10 farklı kurumda görevli 20 katılımcı yer aldı.  

Güney Kore kuruluşları The Korea NGO Council for Overseas Development Cooperation (KCOC) ve Community Chest of Korea (CCK) tarafından desteklenen eğitim programı, değerlendirme etkinliği ve sertifika töreni ile sona erdi.

img_9035.jpg

Sphere eğitimi nedir?

Afetler sonrası yapılan müdahaleler sırasında insani yardım çalışmalarının kalitesini artırmayı amaçlayan Sphere Hareketi, insani yardım alanında çalışan profesyoneller tarafından 1997 yılında kuruldu. Hareket, insani yardımın kalitesini ve güvenilirliğini artırmak için yerel ve uluslararası sivil toplum kuruluşları, donör kuruluşlar, hükümet ve özel sektör temsilcilerini bir araya getiren uluslararası bir harekettir. Verilen eğitimlerde, hareketin insani yardım alanı için belirlediği bir takım standartlar ile ilgili çeşitli sunumlar ve bilgi paylaşımları yapılıyor.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Good Neighbors International, İHH’yı ve deprem bölgelerini ziyaret etti
Good Neighbors International, İHH’yı ve deprem bölgelerini ziyaret etti
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın partner kuruluşlarından Güney Kore kuruluşu Good Neighbors International (GNI), İstanbul’da ve deprem bölgelerinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
08.06.2024
On binler Pendik’te işgalci İsrail’i lanetledi
On binler Pendik’te işgalci İsrail’i lanetledi
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, işgalci İsrail’in Gazze’de 8 ayı aşkın süredir devam eden soykırımına karşı yürüyüş düzenlendi. Pendik Marmaray İstasyonu önünden başlayıp 100. Yıl Çocuk Parkı’nda sona eren yürüyüşe katılan on binlerce kişi, Filistin’e destek mesajı verdi.
08.06.2024
“İHH olarak Kurban Bayramı hazırlıklarımızı tamamladık”
“İHH olarak Kurban Bayramı hazırlıklarımızı tamamladık”
İHH İnsani Yardım Vakfı, vekâletini aldığı kurbanları paylar halinde Türkiye dâhil 60 ülkedeki 3 milyon kişiye ulaştırmayı hedefliyor. Vakfın çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan İHH Genel Sekreteri Dr. Durmuş Aydın, ülkelerde kurbanlık satın alımlarını ve gerekli hazırlıkları tamamladıklarını belirtti.
Kurban
07.06.2024