İHH İnsani Yardım Vakfı
Sudan'da Abuzer Kudret Bor Camii ibadete açıldı
İHH İnsanı Yardım Vakfı, Sudan'da inşa ettiği 250 kişi kapasiteli Abuzer Kudret Bor Camii’ni ibadete açtı.
Sudan 14.02.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Sudan’ın Omdurman bölgesindeki Dar es Salaam köyünde inşa edilen Abuzer Kudret Bor Camii ibadete açıldı. Bölge halkı, dualar ve Kuran-ı Kerim tilavetleriyle yapılan açılışın ardından, ibadetlerini rahatlıkla yapabilecekleri güzel bir camiye kavuştu.

22.jpg

250 kişinin aynı anda ibadet edebileceği Abuzer Kudret Bor Camii; avlusunun yanı sıra cemaatin kullanımı için yakınına inşa edilen şadırvanı ve tuvaletleriyle birlikte toplamda 780 metrekarelik bir alan üzerine inşa edildi.

Yeni camilere ihtiyaç var

Açılışa katılan Sudan Omdurman Din İşleri Kurumu Müdürü Abdurrahman Ali Hamid, “Üç bin kilometre uzaklıktan Sudan'a kadar gönül bağı kuran Türklerin yaptıkları bütün hayırlar için müteşekkiriz.” dedi.

abuzer-kudret-bor-camii-ibadete-acildi4.jpg

44 milyona yakın nüfusa sahip olan Sudan, aynı zamanda bölgedeki en fazla Müslüman nüfusa sahip ülke konumunda. Doğu Afrika'daki Müslüman nüfus sıralamasında ilk sırada yer alan Sudan'da yeni camilere olan ihtiyaç devam ediyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yemen’de sağlık hizmetlerine destek
Yemen’de sağlık hizmetlerine destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, Yemen’deki yardım çalışmalarına devam ediyor. Marib vilayetinde savaştan etkilenen halka hizmet vermek amacıyla kurulan sağlık merkezini 4 yıldır destekleyen İHH; Ahrar Vadisi’ndeki 121 katarakt hastasının da ameliyatını gerçekleştirdi.
Katarakt
10.05.2022
Azerbaycan’da şehit aileleri ve gaziler için iftar programı
Azerbaycan’da şehit aileleri ve gaziler için iftar programı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinin Ağdam ilinde şehit aileleri ve gaziler için iftar programı düzenlendi.
Ramazan
30.04.2022
İHH'dan Afganistan’a Ramazan yardımı
İHH'dan Afganistan’a Ramazan yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı Afganistan’daki Ramazan çalışmaları kapsamında 2 bin 400 ihtiyaç sahibi aileye kumanya dağıtırken, 2 bin 600 kişiye de iftarlık ikram etti. İHH ayrıca, 150 ton buğday tohumu ve 38 bin 100 adet meyve fidanını da ihtiyaç sahibi çiftçilere ulaştırdı.
Yetim
30.04.2022