İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Sudan'da Abuzer Kudret Bor Camii ibadete açıldı
İHH İnsanı Yardım Vakfı, Sudan'da inşa ettiği 250 kişi kapasiteli Abuzer Kudret Bor Camii’ni ibadete açtı.
Sudan 14.02.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Sudan’ın Omdurman bölgesindeki Dar es Salaam köyünde inşa edilen Abuzer Kudret Bor Camii ibadete açıldı. Bölge halkı, dualar ve Kuran-ı Kerim tilavetleriyle yapılan açılışın ardından, ibadetlerini rahatlıkla yapabilecekleri güzel bir camiye kavuştu.

22.jpg

250 kişinin aynı anda ibadet edebileceği Abuzer Kudret Bor Camii; avlusunun yanı sıra cemaatin kullanımı için yakınına inşa edilen şadırvanı ve tuvaletleriyle birlikte toplamda 780 metrekarelik bir alan üzerine inşa edildi.

Yeni camilere ihtiyaç var

Açılışa katılan Sudan Omdurman Din İşleri Kurumu Müdürü Abdurrahman Ali Hamid, “Üç bin kilometre uzaklıktan Sudan'a kadar gönül bağı kuran Türklerin yaptıkları bütün hayırlar için müteşekkiriz.” dedi.

abuzer-kudret-bor-camii-ibadete-acildi4.jpg

44 milyona yakın nüfusa sahip olan Sudan, aynı zamanda bölgedeki en fazla Müslüman nüfusa sahip ülke konumunda. Doğu Afrika'daki Müslüman nüfus sıralamasında ilk sırada yer alan Sudan'da yeni camilere olan ihtiyaç devam ediyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Gemiler hazır, Özgürlük Filosu Gazze'ye doğru yola çıkıyor!
Gemiler hazır, Özgürlük Filosu Gazze'ye doğru yola çıkıyor!
İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Uluslararası Özgürlük Filosu için satın alımı yapılan iki gemide incelemelerde bulundu. Yıldırım burada yaptığı açıklamada, “Bu yük gemisi 5 bin 500 ton kapasiteli, adı Anadolu. Ülkemizin yardımlarını ve merhametini yüklenerek Gazze’ye ulaştıracak. Diğer gemimizin adı, Vicdan. Bu gemi de dünyadaki vicdan sahibi aktivistleri alacak ve dünya vicdanını Gazze sahillerine ulaştıracak” dedi.
27.03.2024
İHH’dan Suriye’deki 15 bin aileye kış yardımı
İHH’dan Suriye’deki 15 bin aileye kış yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından ‘‘İyilik Soğuk Geçirmez’’ sloganıyla yürütülen kış kampanyası kapsamında Suriye’nin kuzeyindeki 15 bin 744 aileye kömür, battaniye, sünger yatak, gıda kolisi, mont ve çizme gibi yardım malzemeleri dağıtıldı.
20.03.2024
“Benim Ailem” Azerbaycan’da
“Benim Ailem” Azerbaycan’da
İHH YouTube kanalında yayınlanan "Benim Ailem" serisinin yeni bölümü yayınlandı. Benim Ailem ekibi bu bölümde, Azerbaycan’ın Şeki şehrinde bir yetim ailesi olan Çelebiyev ailesine taşıma aracı murayev hediye etti.
22.02.2024