İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Sudan'da Abuzer Kudret Bor Camii ibadete açıldı
İHH İnsanı Yardım Vakfı, Sudan'da inşa ettiği 250 kişi kapasiteli Abuzer Kudret Bor Camii’ni ibadete açtı.
Sudan 14.02.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Sudan’ın Omdurman bölgesindeki Dar es Salaam köyünde inşa edilen Abuzer Kudret Bor Camii ibadete açıldı. Bölge halkı, dualar ve Kuran-ı Kerim tilavetleriyle yapılan açılışın ardından, ibadetlerini rahatlıkla yapabilecekleri güzel bir camiye kavuştu.

22.jpg

250 kişinin aynı anda ibadet edebileceği Abuzer Kudret Bor Camii; avlusunun yanı sıra cemaatin kullanımı için yakınına inşa edilen şadırvanı ve tuvaletleriyle birlikte toplamda 780 metrekarelik bir alan üzerine inşa edildi.

Yeni camilere ihtiyaç var

Açılışa katılan Sudan Omdurman Din İşleri Kurumu Müdürü Abdurrahman Ali Hamid, “Üç bin kilometre uzaklıktan Sudan'a kadar gönül bağı kuran Türklerin yaptıkları bütün hayırlar için müteşekkiriz.” dedi.

abuzer-kudret-bor-camii-ibadete-acildi4.jpg

44 milyona yakın nüfusa sahip olan Sudan, aynı zamanda bölgedeki en fazla Müslüman nüfusa sahip ülke konumunda. Doğu Afrika'daki Müslüman nüfus sıralamasında ilk sırada yer alan Sudan'da yeni camilere olan ihtiyaç devam ediyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor
İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor
İHH tarafından, iç karışıklıkların yaşandığı Sudan’a gönderilen 15 konteynerlik yardım malzemesinin dağıtımları devam ediyor. Gıda, battaniye ve hijyen malzemelerinden oluşan yardımlar, şu ana kadar ülkenin 5 farklı bölgesinde hastaneler, barınma merkezleri, çocuk esirgeme kurumları ve 120’den fazla kampta dağıtıldı. Hartum ve Darfur eyaletlerindeki dağıtımlar ise sürüyor.
11.09.2023
İHH Nijer’de çok sayıda projeyi hayata geçirdi
İHH Nijer’de çok sayıda projeyi hayata geçirdi
İHH İnsani Yardım Vakfı, Batı Afrika ülkesi Nijer'deki yardım çalışmalarına devam ediyor. Vakıf, Temmuz ayı içerisinde İnegöl İnsani Yardım Derneği’nin destekleriyle, ülkede çok sayıda projeyi hayata geçirdi.
26.07.2023
Endonezyalı uluslararası öğrenci deprem bölgeleri için 100 bin liralık yardım topladı
Endonezyalı uluslararası öğrenci deprem bölgeleri için 100 bin liralık yardım topladı
Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan ve 11 ili etkileyen depremlerin yaraları sarılmaya çalışılırken, bölgeye yönelik bir destek de Endonezya’dan geldi. Türkiye'de eğitim gören Endonezyalı öğrenci Farizah Farizah’ın öncülük ettiği yardım projesi ile 100 bin lira toplandı. Toplanan yardım, deprem bölgelerinde kullanılmak üzere İHH İnsani Yardım Vakfı’na teslim edildi.
14.06.2023