İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Sudan'da Abuzer Kudret Bor Camii ibadete açıldı
İHH İnsanı Yardım Vakfı, Sudan'da inşa ettiği 250 kişi kapasiteli Abuzer Kudret Bor Camii’ni ibadete açtı.
Sudan 14.02.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Sudan’ın Omdurman bölgesindeki Dar es Salaam köyünde inşa edilen Abuzer Kudret Bor Camii ibadete açıldı. Bölge halkı, dualar ve Kuran-ı Kerim tilavetleriyle yapılan açılışın ardından, ibadetlerini rahatlıkla yapabilecekleri güzel bir camiye kavuştu.

22.jpg

250 kişinin aynı anda ibadet edebileceği Abuzer Kudret Bor Camii; avlusunun yanı sıra cemaatin kullanımı için yakınına inşa edilen şadırvanı ve tuvaletleriyle birlikte toplamda 780 metrekarelik bir alan üzerine inşa edildi.

Yeni camilere ihtiyaç var

Açılışa katılan Sudan Omdurman Din İşleri Kurumu Müdürü Abdurrahman Ali Hamid, “Üç bin kilometre uzaklıktan Sudan'a kadar gönül bağı kuran Türklerin yaptıkları bütün hayırlar için müteşekkiriz.” dedi.

abuzer-kudret-bor-camii-ibadete-acildi4.jpg

44 milyona yakın nüfusa sahip olan Sudan, aynı zamanda bölgedeki en fazla Müslüman nüfusa sahip ülke konumunda. Doğu Afrika'daki Müslüman nüfus sıralamasında ilk sırada yer alan Sudan'da yeni camilere olan ihtiyaç devam ediyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Savaş mağduru 25 bin aileye et yardımı
Savaş mağduru 25 bin aileye et yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Suriye’nin İdlib ve Halep ili kırsalındaki çadır kent ve kamplarda yaşayan 25 bin aileye et yardımı yapıldı.
Adak-Akika, Kurban
15.09.2022
İHH’dan 96 Aileye yeni yuva
İHH’dan 96 Aileye yeni yuva
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye’nin Halep kentine bağlı İhtimlat kasabasında 96 evi ailelere teslim etti.
22.08.2022
Afganistan'da ihtiyaç sahibi onbinlerce kişiye destek
Afganistan'da ihtiyaç sahibi onbinlerce kişiye destek
Afganistan'daki yardım çalışmalarına devam eden İHH, son bir aylık süreçte ülkenin 12 farklı vilayetinde 5 bin gıda kolisi dağıttı. Deprem meydana gelen Host ve Paktika şehirlerinde de 35 bin kişiye sıcak yemek ikramında bulunulurken, ayrıca Kabil'de bir eğitim kompleksi inşa edilmesine ilişkin de Eğitim Bakanlığı ile protokol imzalandı.
Cami - Mescit İmarı, Eğitim
19.08.2022