İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Sudan’da selden etkilenen ailelere yardım
Sudan’da geçtiğimiz hafta meydana gelen selin etkileri devam ediyor. 99 kişinin hayatını kaybettiği, 94 kişinin yaralandığı sel sebebiyle on binlerce ev, iş yeri ve tarım arazisi zarar gördü. İHH, sel sonrası ülkeye yönelik yardım çalışmaları başlattı.
Sudan 31.08.2022

Sel felaketi; Nil Nehri, Cezire, Beyaz Nil, Batı Kurdufan, Güney Darfur ve Kesele eyaletlerinde yaşandı. Selden, 150 binden fazla kişi etkilendi. On binlerce ev, iş yeri ve tarım arazisi sel sebebiyle zarar gördü.

sudanda-selden-etkilenen-ailelere-yardim-9.jpg

99 kişi hayatını kaybetti

99 kişi hayatını kaybettiği selde, 94 kişi ise yaralandı. 27 bin ev tamamen veya kısmen hasar gördü. İHH İnsani Yardım Vakfı, sel felaketinin ardından ülkeye yönelik acil yardım çalışmaları başlattı. İlk olarak selden etkilenen bölgelerde ihtiyaçları tespit eden İHH ekipleri, daha sonra Güney El Cezire Bölgesi’nde bulunan köylerde selden etkilenenlere yardım ulaştırdı. Çalışmalarda, 400 aileye gıda kumanyası, 400 aileye de cibinlik verildi.

sudanda-selden-etkilenen-ailelere-yardim-3.jpg

Saha Sağlık Merkezi kuruldu

İHH, selden etkilenen bölgelerden olan Elkremit köyünde ise Saha Sağlık Merkezi kurdu. 8 doktorun aktif olarak görev yaptığı Merkezde, farklı alanlarda sağlık hizmetleri sunuluyor. Teşhis ve tedaviler gibi, ilaçlar da hastalara ücretsiz olarak veriliyor. Elkremit köyünün ardından Saha Sağlık Merkezi’nin çevre köylere kurulması planlandı. Uygulama ile yaklaşık 2 bin kişinin sağlık hizmeti alması hedefleniyor.   

sudanda-selden-etkilenen-ailelere-yardim-2.jpg

Destek olmak için

Selden etkilenen Sudanlılara destek olmak isteyen bağışçılar, SUDAN yazıp 3072’ye mesaj göndererek 10 TL’lik destekte bulunabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyenler ise, İHH’nın internet sitesi üzerinden online bağış yolu ile ya da İHH’nın banka hesap numaralarına açıklama kısmına SUDAN yazarak istediği tutarda yardım edebiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH, Mısır Kızılayı ve uluslararası STK’lardan Gazze’ye 11 TIR’lık yardım
İHH, Mısır Kızılayı ve uluslararası STK’lardan Gazze’ye 11 TIR’lık yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlarca organize edilen 11 TIR’lık yardım kafilesi Refah Sınır Kapısı’ndan geçerek Gazze’ye ulaştı.
17.11.2023
İHH Gazze’de 80 bin kişiye destek ulaştırdı
İHH Gazze’de 80 bin kişiye destek ulaştırdı
İHH İnsani Yardım Vakfı, işgalci İsrail’in katliamları sebebiyle insani krizin gittikçe büyüdüğü Gazze’deki yardım çalışmalarına devam ediyor. Vakıf; gıda, battaniye ve tıbbi malzeme gibi alanlarda 7 Ekim’den bu yana on binlerce kişiye destek oldu.
15.11.2023
Gazze’ye yardımlarımız sürüyor
Gazze’ye yardımlarımız sürüyor
İşgalci İsrail’in saldırılarına hedef olan Gazze’deki sivillere yönelik olarak vakfımızın insani yardım çalışmaları devam ediyor.
24.10.2023