İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Türkiye’nin 81 ilinde Gazze’ye Destek Konvoyu
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından İsrail’e tepki, Gazze’ye destek amacıyla “İki Yaka Tek Yürek” sloganıyla Türkiye’nin tüm illerinden “Gazze’ye Destek Konvoyu” düzenlenecek.
Filistin, Filistin-Gazze 06.08.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından İsrail’e tepki, Gazze’ye destek amacıyla “İki Yaka Tek Yürek” sloganıyla Türkiye’nin tüm illerinden “Gazze’ye Destek Konvoyu” düzenlenecek.

İsrail ordusu, Gazze'ye yönelik saldırılarında çocuk, kadın, yaşlı, genç ayırdetmedi.

İsrail'in Gazze'ye 7 Temmuz'dan bu yana düzenlediği saldırılarda bin 868 kişi zalimce katledildi, 9 bin 563 kişi de yaralandı. İsrail’in saldırılarında henüz "savaş" kelimesinin manasını bilmeyen 400 çocuk yaşamını yitirirken 2 bin 800'den fazlası da yaralandı.

Tüm dünyanın gözü önünde Gazze’de acımasız bir katliam yaşanırken uluslararası güçler yine üç maymunu oynuyor.

20 yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanında mazlum ve mağdurların yardımına koşan İHH İnsani Yardım Vakfı ise hem bölgeye insani yardım yaparak hem de kitlesel eylemlerle İsrail’e karşı tepkisini ortaya koymaya devam ediyor.

İsrail’in 2007 yılından beri Gazze’ye uyguladığı abluka ve ambargoya karşı sesini her zaman her platformda yükselten İHH, bu amaçla 2010 yılında Gazze'ye Özgürlük Filosu adıyla yardım gemisi kaldırmış ancak dünyanın gözü önünde İsrail işgal güçleri tarafından kanlı bir şekilde durdurulmuştu.

TÜM İLLERDE KONVOY DÜZENLENECEK

Tüm engellemelere rağmen Gazze ve Filistin’in yanında olmaya devam eden İHH, bu kapsamda 7 Ağustos Perşembe günü Türkiye’nin 81 ilinden "İki Yaka Tek Yürek” sloganıyla “Gazze’ye Destek Konvoyu" düzenleyecek.

İstanbul’un Avrupa yakasında Vatan Caddesinde başlayıp Beşiktaş’ta son bulacak; Anadolu yakasında ise Kartal E-5 de başlayıp Kadıköy’de son bulacak konvoy saat 21.30’ta hareket edecek.

 

AVRUPA YAKASI KONVOY ROTASI:

Başlangıç: Vatan Cad.
-Unkapanı
-Taksim
-Şişli/Mecidiyeköy
-Zincirlikuyu (Büyükdere Cad.)
-İstinye Bayır Cad.
-Sarıyer ABC Yolu
-İstinye Sahil Yolu
Son durak: Beşiktaş

 

ANADOLU YAKASI KONVOY ROTASI:

Başlangıç: Kartal E-5
-Bağdat Cad.
-Söğütlüçeşme Cad.
-Kadıköy Boğa Heykeli
Son Durak: Kadıköy Meydan

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022