İHH İnsani Yardım Vakfı
Ş.Urfa İHH gönüllüleri yetimlerin yanında
Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği yetimlerin yüzünü güldürecek bir adım daha attı.
Türkiye 15.08.2012

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllülerinin kurduğu, dünyanın en uzak köşesini dahi komşu kılan iyilik köprüleri Anadolu’nun çeşitli illerinde faaliyet gösteren İnsani Yardım Derneklerinin samimi gayretleriyle daha da güçleniyor. Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği yurtiçinde ve dışında yaptığı çalışmalarla ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyor.

Yetimlere yönelik projeleriyle de öne çıkan dernek Ramazan ayı başında 300 yetim çocuk ve ailesinin katıldığı bir iftar programı gerçekleştirmişti. Kadir Gecesi’nde Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde 125 yetim çocuğu bayramlıklarını alarak sevindiren dernek gönüllüleri yetimlerle ikinci kez iftar yemeğinde bir araya geldi ve nakdi yardımda bulundu.

Mağazada alışveriş yapan çocukların ve annelerin sevinci yüzlerinden okunurken, dernek yetkilileri de yetim çocukları sevindirmenin mutluluğunu yaşadı. Giydirme programının ardından yetim çocuklar onuruna verilen iftar yemeğinde, Şanlıurfa İnsani Yardım Temsilcisi Behçet Atilla ile derneğin Viranşehir Temsilcisi ve Mavi Marmara gazisi Eyüp Yaşar çocuklarla yakından ilgilendi.

Behçet Atilla, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yetim çalışmalarının il, ilçe ve 136 ülkede devam ettiğini belirterek, çalışmaların büyük küçük demeden her yerde devam ettiğini söyledi. Geçen yıl bu programı Urfa’da yaptıklarını ifade eden Atilla, bu yıl Ramazan dolayısıyla çocuk ve ailelerin yorulmaması için Viranşehir’de düzenlediklerini kaydetti.

Van depremi dolayısıyla bölgeye yönelik yardım seferberliğine büyük katkı sağlayan Şanlıurfa İnsani yardım Derneği Somali ve Gazze gibi kriz bölgelerinde de çalışmalarını sürdürüyor. 

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021