İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Ş.Urfa İHH gönüllüleri yetimlerin yanında
Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği yetimlerin yüzünü güldürecek bir adım daha attı.
Türkiye 15.08.2012

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllülerinin kurduğu, dünyanın en uzak köşesini dahi komşu kılan iyilik köprüleri Anadolu’nun çeşitli illerinde faaliyet gösteren İnsani Yardım Derneklerinin samimi gayretleriyle daha da güçleniyor. Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği yurtiçinde ve dışında yaptığı çalışmalarla ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyor.

Yetimlere yönelik projeleriyle de öne çıkan dernek Ramazan ayı başında 300 yetim çocuk ve ailesinin katıldığı bir iftar programı gerçekleştirmişti. Kadir Gecesi’nde Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde 125 yetim çocuğu bayramlıklarını alarak sevindiren dernek gönüllüleri yetimlerle ikinci kez iftar yemeğinde bir araya geldi ve nakdi yardımda bulundu.

Mağazada alışveriş yapan çocukların ve annelerin sevinci yüzlerinden okunurken, dernek yetkilileri de yetim çocukları sevindirmenin mutluluğunu yaşadı. Giydirme programının ardından yetim çocuklar onuruna verilen iftar yemeğinde, Şanlıurfa İnsani Yardım Temsilcisi Behçet Atilla ile derneğin Viranşehir Temsilcisi ve Mavi Marmara gazisi Eyüp Yaşar çocuklarla yakından ilgilendi.

Behçet Atilla, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yetim çalışmalarının il, ilçe ve 136 ülkede devam ettiğini belirterek, çalışmaların büyük küçük demeden her yerde devam ettiğini söyledi. Geçen yıl bu programı Urfa’da yaptıklarını ifade eden Atilla, bu yıl Ramazan dolayısıyla çocuk ve ailelerin yorulmaması için Viranşehir’de düzenlediklerini kaydetti.

Van depremi dolayısıyla bölgeye yönelik yardım seferberliğine büyük katkı sağlayan Şanlıurfa İnsani yardım Derneği Somali ve Gazze gibi kriz bölgelerinde de çalışmalarını sürdürüyor. 

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022