İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Suriye Alimler Birliği’nden yeni projeler
Suriye Alimler Birliği heyeti, Suriyeli mülteci kamplarında yapmayı planladıkları projelerle ilgili İHH’dan destek istedi.
Suriye 05.12.2014

Suriye Alimler Birliği Heyeti, Suriyeli mülteci kamplarında yapmayı planladıkları projelerle ilgili İHH’dan destek istedi.

Suriye Alimler Birliği Derneği'nden bir heyet İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.

Görüşmede, Suriyeli mültecilerin sorunlarının konuşulduğu görüşmede, Suriye Alimler Birliği Genel Sekreteri Dr. MohammedYasir Al-Mosadi, mülteci kamplarında yaptıkları çalışmalar ve hazırladıkları projeleri anlattı.


 

Kuran-ı Kerim Halkaları Projesi

Al-Mosadi, şu an 2 bin adet Kuran-ı Kerim halkasının masrafları üstlenilmiş durumda olduğunu, Suriye içerisinde ve kamplarda desteklenmeyi bekleyen 1000 tane Kuran-ı Kerim halkası bulunduğunu söyledi.
 

Eğitim Seminerleri Projesi

Suriye toplumunun tüm kesimlerine ulaşmayı hedefleyen İslami ilimler seminerleri planladıklarını kaydeden Al-Mosadi, “Suriye içerisinde ve kamplarda aşırı uç düşüncelerle mücadele etmek üzere İslam davetçilerinin bilgi donanımlarını yükseltmeyi amaçlıyoruz” dedi.


Ümmilikle Mücadele Projesi

Savaş koşulları nedeniyle okuma yazma bilmeyenlerin oranının bir hayli yükseldiğini belirten Al-Mosadi, ”Gerek çocukların ve gerekse büyüklerin okuma yazma öğrenmelerini sağlamak için ümmilikle mücadele projesi hazırlamış bulunmaktayız” diye konuştu.
 

Okul Masraflarının Karşılanması Projesi

Al-Mosadi, bir milyondan fazla Suriyeli çocuğun eğitim alma hususunda zorluklarla karşı karşıya olduğunu, bunların eğitimine katkıda bulunmayı planladıklarını söyledi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022