İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Suriye’de kar yağışından etkilenen kamplar için 'acil yardım' çağrısı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki kamplarda yoğun kar ve yağmur yağışından etkilenen siviller için "acil yardım" çağrısında bulundu.
Suriye 05.02.2023

Suriye’nin kuzeyindeki Afrin, Azez, El Bab, Çobanbey ve Cerablus bölgelerinde önceki gece kar ve yağmur yağışları etkili oldu. Yağışlar, binlerce ailenin yaşadığı çadır kampları olumsuz etkiledi. İHH İnsani Yardım Vakfı, aileler için ‘acil yardım’ çağrısında bulundu.

İHH Suriye Çalışmalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Yakup Işık tarafından yapılan açıklamada, kamplarda kışı geçiren sivillerin kar yağışı nedeniyle yaşadığı zorlukların giderilmesi amacıyla yardım çalışması başlatıldığı bildirildi.

 

“Bazı çadırlar tamamen kullanılamaz hale geldi”

Işık, yağışın başladığı gece saatlerinden bu yana İHH ekiplerinin hasar tespit çalışmalarına devam ettiğini belirterek, ‘‘Bazı çadırlar tamamen kullanılamaz hale geldi. Bölgede halen derme-çatma vaziyette kurulu bulunan çok sayıda kamp var.’’ dedi.

2-9.jpg

Tüm vicdan sahiplerini ‘‘İyilik Soğuk Geçirmez’’ diyerek desteğe davet eden Yakup Işık, şöyle konuştu: ‘‘Her zaman mazlumların yanında olan vicdan sahiplerini bugün de destek vermeye davet ediyoruz. Çünkü inanıyoruz ki iyilik soğuk geçirmeyecektir.’’

 2-15.jpg

Pek çok malzemeye ihtiyaç var 

Suriye çadır kamplar için acil olarak;

Kömür

Sünger yatak

Battaniye / yorgan

Çizme

Mont

Atkı

Bere

Eldiven

Un ve gıda ihtiyacı bulunuyor.

2-22.jpg

Destek olmak için

Bağışçılar, ‘KIS’ yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL, İHH banka hesapları, web sitesi ve uygulaması aracılığıyla ya da Türkiye genelindeki insani yardım dernekleri üzerinden daha fazla miktarda destek verebiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH 5 bin 943 kişiyle yardım çalışmalarına devam ediyor
İHH 5 bin 943 kişiyle yardım çalışmalarına devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı deprem bölgelerinde 5 bin 943 arama kurtarma görevlisi ve yardım gönüllüsü ile çalışmalarına devam ediyor. İHH Arama Kurtarma Ekipleri vefat etmiş ve yaralı olarak 3 bin 28 kişiyi enkazdan çıkarırken, acil yardım gönüllüleri de gıda, barınma ve giyecek gibi birçok alanda yüzbinlerce kişiye destek ulaştırdı.
21.02.2023
İHH Adıyaman’da sıcak ve taze ekmek üretiyor
İHH Adıyaman’da sıcak ve taze ekmek üretiyor
Depremden etkilenen illerden olan Adıyaman’da ekmek fırınları hâlâ kapalı. 12 gündür şehirdeki ekmek ihtiyacı başka şehirlerden getirilen ekmeklerle karşılanıyor. Depremin hemen ardından arama kurtarma ve insani yardım çalışmalarında bulunan İHH, Adıyaman’da bulunan bir fırınla anlaşarak ekmek üretmeye başladı. Fırında günlük olarak 16 bin ekmek üretilerek depremden etkilenen vatandaşlara dağıtılıyor.
18.02.2023
İHH 5 bin 852 kişiyle deprem bölgesinde
İHH 5 bin 852 kişiyle deprem bölgesinde
İHH İnsani Yardım Vakfı deprem bölgelerinde 5 bin 852 arama kurtarma görevlisi ve yardım gönüllüsü ile faaliyetlerde bulunuyor. İHH Arama Kurtarma Ekipleri vefat etmiş ve yaralı olarak 2 bin 934 kişiyi enkazdan çıkarırken, acil yardım gönüllüleri de yüzbinlerce kişiye farklı alanlarda destek ulaştırdı.
17.02.2023