İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Suriye’de kar yağışından etkilenen kamplar için 'acil yardım' çağrısı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki kamplarda yoğun kar ve yağmur yağışından etkilenen siviller için "acil yardım" çağrısında bulundu.
Suriye 05.02.2023

Suriye’nin kuzeyindeki Afrin, Azez, El Bab, Çobanbey ve Cerablus bölgelerinde önceki gece kar ve yağmur yağışları etkili oldu. Yağışlar, binlerce ailenin yaşadığı çadır kampları olumsuz etkiledi. İHH İnsani Yardım Vakfı, aileler için ‘acil yardım’ çağrısında bulundu.

İHH Suriye Çalışmalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Yakup Işık tarafından yapılan açıklamada, kamplarda kışı geçiren sivillerin kar yağışı nedeniyle yaşadığı zorlukların giderilmesi amacıyla yardım çalışması başlatıldığı bildirildi.

 

“Bazı çadırlar tamamen kullanılamaz hale geldi”

Işık, yağışın başladığı gece saatlerinden bu yana İHH ekiplerinin hasar tespit çalışmalarına devam ettiğini belirterek, ‘‘Bazı çadırlar tamamen kullanılamaz hale geldi. Bölgede halen derme-çatma vaziyette kurulu bulunan çok sayıda kamp var.’’ dedi.

2-9.jpg

Tüm vicdan sahiplerini ‘‘İyilik Soğuk Geçirmez’’ diyerek desteğe davet eden Yakup Işık, şöyle konuştu: ‘‘Her zaman mazlumların yanında olan vicdan sahiplerini bugün de destek vermeye davet ediyoruz. Çünkü inanıyoruz ki iyilik soğuk geçirmeyecektir.’’

 2-15.jpg

Pek çok malzemeye ihtiyaç var 

Suriye çadır kamplar için acil olarak;

Kömür

Sünger yatak

Battaniye / yorgan

Çizme

Mont

Atkı

Bere

Eldiven

Un ve gıda ihtiyacı bulunuyor.

2-22.jpg

Destek olmak için

Bağışçılar, ‘KIS’ yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL, İHH banka hesapları, web sitesi ve uygulaması aracılığıyla ya da Türkiye genelindeki insani yardım dernekleri üzerinden daha fazla miktarda destek verebiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH’dan Fas’a yönelik acil yardım çalışması
İHH’dan Fas’a yönelik acil yardım çalışması
İHH İnsani Yardım Vakfı, Fas’ta yaşanan 7 büyüklüğündeki depremin ardından yardım çalışmaları için harekete geçti. Vakıf tarafından ülkeye gönderilen insani yardım ekibi tarafından acil yardım çalışmalarının ilk etabında 160 aileye gıda paketi, battaniye ve elbise dağıtımında bulunuldu.
11.09.2023
Sakaryalı çocuklara "Okula Merhaba" şenliği
Sakaryalı çocuklara "Okula Merhaba" şenliği
Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği tarafından, yetimler için yeni eğitim öğretim yılı öncesi şenlik düzenlendi. Şenlikte düzenlenen etkinlik ve oyunlar sayesinde çocuklar, eğlenceli anlar yaşadı.
07.09.2023
Sudan’a gönderilen 15 konteynerlik yardım malzemesi ülkeye ulaştı
Sudan’a gönderilen 15 konteynerlik yardım malzemesi ülkeye ulaştı
İHH, 15 Nisan'dan bu yana iç karışıklığın devam ettiği Sudan’a 15 konteynerlik yardım malzemesi gönderdi. Olayların başladığı tarihten bu yana ülkeye gönderilen en geniş kapsamlı yardım olma özelliği taşıyan çalışma ile, 200 bine yakın Sudanlı’ya destek ulaştırılması hedefleniyor.
16.08.2023