İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Suriye’de kar yağışından etkilenen kamplar için 'acil yardım' çağrısı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki kamplarda yoğun kar ve yağmur yağışından etkilenen siviller için "acil yardım" çağrısında bulundu.
Suriye 05.02.2023

Suriye’nin kuzeyindeki Afrin, Azez, El Bab, Çobanbey ve Cerablus bölgelerinde önceki gece kar ve yağmur yağışları etkili oldu. Yağışlar, binlerce ailenin yaşadığı çadır kampları olumsuz etkiledi. İHH İnsani Yardım Vakfı, aileler için ‘acil yardım’ çağrısında bulundu.

İHH Suriye Çalışmalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Yakup Işık tarafından yapılan açıklamada, kamplarda kışı geçiren sivillerin kar yağışı nedeniyle yaşadığı zorlukların giderilmesi amacıyla yardım çalışması başlatıldığı bildirildi.

 

“Bazı çadırlar tamamen kullanılamaz hale geldi”

Işık, yağışın başladığı gece saatlerinden bu yana İHH ekiplerinin hasar tespit çalışmalarına devam ettiğini belirterek, ‘‘Bazı çadırlar tamamen kullanılamaz hale geldi. Bölgede halen derme-çatma vaziyette kurulu bulunan çok sayıda kamp var.’’ dedi.

2-9.jpg

Tüm vicdan sahiplerini ‘‘İyilik Soğuk Geçirmez’’ diyerek desteğe davet eden Yakup Işık, şöyle konuştu: ‘‘Her zaman mazlumların yanında olan vicdan sahiplerini bugün de destek vermeye davet ediyoruz. Çünkü inanıyoruz ki iyilik soğuk geçirmeyecektir.’’

 2-15.jpg

Pek çok malzemeye ihtiyaç var 

Suriye çadır kamplar için acil olarak;

Kömür

Sünger yatak

Battaniye / yorgan

Çizme

Mont

Atkı

Bere

Eldiven

Un ve gıda ihtiyacı bulunuyor.

2-22.jpg

Destek olmak için

Bağışçılar, ‘KIS’ yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL, İHH banka hesapları, web sitesi ve uygulaması aracılığıyla ya da Türkiye genelindeki insani yardım dernekleri üzerinden daha fazla miktarda destek verebiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gıda Güvencesi Sektörü’nde Uluslararası Koordinasyon Mekanizması verilerine göre Gazze'de günlük olarak en fazla sıcak yemek ve ekmek dağıtımı yapan uluslararası kuruluşlar arasında yer aldı. Çalışmalarını sürdüren vakıf, Dünya Gıda Programı (WFP) ile birlikte Ramazan’da da her gün 48 bin kişiye iftar yemeği ikramında bulunuyor.
18.03.2024
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyor
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, işgalci İsrail’in saldırıları altındaki Gazze’ye insani yardım ulaştırmaya devam ediyor. Her gün 32 bin kişiye sıcak yemek dağıtımında bulunan vakıf; 7 Ekim’den bu yana gıda kolisi, battaniye ve tıbbi malzeme gibi farklı kalemlerde on binlerce Gazzeliye destek oldu.
16.02.2024
Suriye’deki 4 bin 608 aileye kış yardımı
Suriye’deki 4 bin 608 aileye kış yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından ‘‘İyilik Soğuk Geçirmez’’ sloganıyla başlatılan kış kampanyası kapsamında Suriye’nin kuzeyindeki 4 bin 608 aileye kömür, battaniye, sünger yatak, gıda kolisi, mont ve çizme gibi yardım malzemeleri dağıtıldı.
06.02.2024