İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Suriye'deki 29 bin 343 yetime nakdi yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Yetim Sponsorluk Sistemi kapsamında Suriye'deki 29 bin 343 yetim çocuğa sosyal nakdi yardım yaptı.
26.06.2024

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yetim çalışmalarını yürütebilmek adına geliştirdiği Yetim Sponsorluk Sistemi sayesinde destek olduğu yetim sayısı, 29 bin 343’ü Suriye’de olmak üzere 43 ülkede 135 bin 897 oldu.

Her ay sponsorlar tarafından yapılan bağışları yetimlere ulaştıran İHH, Suriye içerisinde bu ayki sosyal nakdi yardımların dağıtımını tamamladı. 

İHH Suriye Çalışmaları Reyhanlı Bölge Ofisi Koordinatörü Zeki Tahiroğlu, Suriye içerisinde zor şartlar altında yaşamlarını sürdüren yetimlere nakdi yardım ulaştırdıklarını belirterek eğitim, sağlık ve barınma ihtiyaçlarını giderdiklerini söyledi.

img_2183.jpg

Suriye’nin çeşitli bölgelerindeki yetimlere dağıtım yapıldığını anlatan Tahiroğlu, "Suriye içerisinde İdlib ve Halep illerinin kırsal kesimlerinde bulunan 29 bin 343 yetimimize sosyal nakdi yardım dağıttık. Bu yardımlar, çocukların birçok temel ihtiyacının giderilmesine vesile olacak. Dağıtımları düzenli olarak yapıyoruz.’’ dedi.

img_2225.jpg

Tahiroğlu, sponsorluk sistemi kapsamında da kısaca bilgi vererek, ‘‘Suriye’deki savaşın yıkımından en çok yetimler etkilendi. Biz de onların yaralarını sarmak için çaba gösteriyoruz. Bu sosyal nakdi yardım çalışması, vakfımız tarafından yürütülen yetim sponsorluk sistemi kapsamında gerçekleştiriliyor. Her ay yetimlerimize bu yardımların ulaşmasına vesile olan hayırseverlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bosnalı kuruluşlar Suriye’de iki okul inşa etti
Bosnalı kuruluşlar Suriye’de iki okul inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Islamska Zajednica Bosna Hersek Rijaset ve HO Merhamet Bosna kurumları ile Suriye'de iki okulun açılışını gerçekleştirdi.
13.06.2024
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Yetim Birimi tarafından, İstanbul’da ikamet eden yetim çocukların katıldığı karne şenliği programı düzenlendi. “Gazze Kardeşlik Şenliği” ismi verilen program, Fatih Mimar Sinan Stadı’nda gerçekleştirildi.
10.06.2024
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye'nin Sarmada ilçesindeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile kaza, saldırı veya sinir sistemi bozuklukları nedeniyle nörolojik hastalık geçiren sivillere uzman desteği sunuluyor.
09.06.2024