İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Suriye’deki kamplara ekmek ve sıcak yemek yardımı
Suriye’nin İdlib ve Afrin bölgelerindeki kamplarda yaşayan savaş mağduru ailelere, İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Kasım ayı içerisinde 3,5 milyon adet ekmek ve 15 bin porsiyon sıcak yemek dağıtıldı.
30.11.2023

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye’nin İdlib ve Afrin bölgelerindeki kamplarda yaşayan savaş mağduru ailelere, Kasım ayı boyunca 3,5 milyon adet ekmek ve 15 bin porsiyon sıcak yemek dağıtıldı.

İHH Suriye Çalışmaları Reyhanlı Bölge Ofisi Koordinatörü Zeki Tahiroğlu, yaptığı açıklamada, Suriye içerisindeki yardım faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi.

img_7049-2.jpg

Tahiroğlu, ‘‘İdlib ve Afrin bölgelerindeki kamplarda zor koşullar altında yaşam mücadelesi veren ailelere haftanın 6 günü kendi fırınlarımızda hazırladığımız ekmekleri ulaştırıyoruz. Bunun yanı sıra sıcak yemek ikramlarımız da devam ediyor.’’ dedi.

img_7155.jpg

‘‘Yardımlar devam edecek’’

Dağıtımların Kasım ayı boyunca sürdürüldüğünü anlatan Tahiroğlu, ‘‘Kasım ayında İdlib ve Afrin’deki kamplarda 3,5 milyon adet ekmek ve 15 bin porsiyon sıcak yemek dağıttık. Savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak yardımlarımız devam edecek. Destek veren tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.’’ diye konuştu.

img_8987.jpg

İHH, mevcut krizin başladığı 2011 yılından bu yana Suriye’de insani yardım faaliyetleri yürütüyor.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İdlib’teki kamplara dayanıklı ekmek yardımı
İdlib’teki kamplara dayanıklı ekmek yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki kamplarda yaşayan ailelere, Bingöl İHH tarafından gönderilen 185 bin paket dayanıklı ekmek dağıtıldı.
31.05.2024
İdlib'teki Göz Sağlığı Merkezi ile binlerce kişi ışığa kavuştu
İdlib'teki Göz Sağlığı Merkezi ile binlerce kişi ışığa kavuştu
İHH İnsani Yardım Vakfı ile Uluslararası Doktorlar Derneği (AID) tarafından Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki Sarmada ilçesinde kurulan Göz Sağlığı Merkezi, savaş mağduru sivillere ücretsiz olarak sağlık hizmeti vermeye devam ediyor.
28.05.2024
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına devam ediyor
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, işgalci İsrail’in saldırıları altındaki Gazze’ye yönelik insani yardım çalışmalarını sürdürüyor. Her gün 32 bin kişiye sıcak yemek dağıtımında bulunan vakıf; 7 Ekim’den bu yana çeşitli yardım kalemlerinde on binlerce Gazzeliye destek oldu.
24.05.2024