İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Suriye’deki yetim ailelerine koyun desteği
İHH İnsani Yardım Vakfı ve Bosna Hersek merkezli Merhamet Derneği tarafından Suriye’nin İdlib ve Afrin bölgelerinde yaşayan yetim ailelerine, süt satıp gelir temin edebilmeleri için koyun desteği verildi.
Suriye 21.11.2023

Suriye’nin İdlib ve Afrin bölgelerinde yaşayan 25 yetim ailesine İHH İnsani Yardım Vakfı ve Bosna Hersek merkezli Merhamet Derneği tarafından ‘‘Geçim Kaynakları Projeleri’’ kapsamında ücretsiz olarak 100 adet koyun verildi. Yapılan yardım çalışması sayesinde her bir yetim ailesi 4 koyun sahibi oldu.

Aileler, İHH ve Merhamet Derneği tarafından kendilerine verilen koyunların sütlerini satarak gelir elde edebilecek.

İHH Suriye Çalışmaları Reyhanlı Bölge Ofisi Koordinatörü Zeki Tahiroğlu yaptığı yazılı açıklamada, Suriye’de savaşın yetim bıraktığı çocuklara yönelik desteklerin devam ettiğini söyledi.

Geçim kaynakları projelerine önem verdiklerini anlatan Tahiroğlu, bu alanda çeşitli çalışmaların yapıldığını belirterek, ‘‘Sponsorluk sistemimizle Suriye’de 29 bin 572 yetim çocuğumuza her ay düzenli olarak sosyal nakdi destek sağlıyoruz. Bunun haricinde yetim ailelerinin geçimleri için gerekli olan geliri kendi çabalarıyla temin etmelerine yönelik projeler uyguluyoruz. Son olarak 25 yetim ailemize 100 adet koyun desteği verdik. Bu koyunlardan elde ettikleri sütleri satarak ek gelir elde etme imkânına sahip olacaklar. Çalışmaya destekleri nedeniyle Merhamet Derneği’ne teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

img_8944.jpg

İHH İnsani Yardım Vakfı, savaşın başladığı 2011 yılından bu yana Suriye içerisinde yardım faaliyetleri yürütüyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH’dan Sudanlı savaş mağdurlarına gıda desteği
İHH’dan Sudanlı savaş mağdurlarına gıda desteği
Sudan, 15 Nisan’dan bugüne devam eden iç karışıklık sebebiyle yakın tarihin en büyük insani krizlerinden biriyle karşı karşıya. Ülkede milyonlarca insan; içme suyuna, temel gıda, temizlik ve barınma malzemelerine ihtiyaç duyuyor. Çatışmaların hemen ardından ülkeye yönelik yardım çalışmalarına başlayan İHH, son olarak 408 aileye gıda malzemesi desteğinde bulundu.
16.11.2023
Suriye’deki 144 aileye yeni yuva
Suriye’deki 144 aileye yeni yuva
Nevşehir İHH İnsani Yardım Derneği’nin destekleriyle Suriye’nin İdlib kırsalındaki Kemmune bölgesinde inşa edilen 144 ev, savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi.
04.10.2023
İHH’dan Sudan’a 30 konteynerlik yardım malzemesi
İHH’dan Sudan’a 30 konteynerlik yardım malzemesi
İHH İnsani Yardım Vakfı 15 Nisan’dan bu yana iç karışıklığın sürdüğü Sudan’a yönelik yardım çalışmalarına devam ediyor. Vakıf; gıda, battaniye, giyim, ayakkabı ve temizlik malzemesi gibi çeşitli ihtiyaç kalemlerinden oluşan 30 konteynerlik insani yardımı ülkeye gönderdi. “Rotamız Sudan Yükümüz İyilik” sloganıyla yürütülen yardım çalışması kapsamında Temmuz ayında da 15 konteyner dolusu insani yardım ülkeye ulaştırılmış ve 200 bine yakın kişi bu yardımlardan istifade etmişti.
29.09.2023