İHH İnsani Yardım Vakfı
Suriye’deki yetim çocuklar fidan dikti
İHH İnsani Yardım Vakfı Kilis Koordine Merkezince Suriye içerisinde yer alan Şemmarin Yetim Konteyner Kentinde fidan dikimi gerçekleştirdi.
Suriye, Türkiye 05.04.2014

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında tüm dünyada yetimler için çeşitli çalışmalar yapan İHH İnsani Yardım Vakfı bugün yetimler adına Suriye’de fidan dikti.

İHH İnsani Yardım Vakfı Kilis Koordine Merkezi Yetim Birimi tarafından, Suriye içerisinde bulunan mülteci kamplarından Şemmarin Yetim Konteyner Kentinde dikimine başlanan fidanlar kampın çehresini değiştirecek.
Fidan dikimine büyük ilgi gösteren yetim çocuklara balon ve şeker dağıtımı yapılıp oyunlar oynandı.

Kampta kurulan okulda eğitimlerine devam eden çocuklar, okulda öğrendiklerini öğretmenleri eşliğinde fidan dikimine gelen İHH görevlilerine göstererek neşeli dakikalar yaşanmasına vesile oldular.

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021