İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Suriye’ye iki yardım kamyonu daha yola çıktı
Sana İhtiyacım Var" kampanyası kapsamında Özkevser Vakfı, Suriye'ye 2 kamyon yardım malzemesi gönderdi.
Suriye 01.02.2014

Özkevser Vakfı, Suriyeli sığınmacılara destek olmak amacıyla başlatılan "Sana İhtiyacım Var" kampanyası kapsamında, İHH aracılığıyla Suriye'ye 2 kamyon yardım malzemesi gönderdi.

Özkevser Vakfı Genel Başkanı Ferhat Çalışye: "Oradaki Müslüman kardeşlerimizin bizim yardımımıza her zamankinden daha çok ihtiyacı var" dedi.

Çalışye, kamyonların hareketinden önce yaptığı açıklamada, Suriye'de içler acısı bir durumun olduğunu, yardıma muhtaç insanlara ulaşılması gerektiğini söyledi.

Çalışye, Suriye halkıyla olduklarını göstermek adına az demeden yardım yaptıklarını vurgulayarak, "Bu hizmeti ve yardımı aralıksız olarak onlara aktarmaya çalışacağız. Yeryüzünün hangi coğrafyasında mazlum bir kardeşimiz varsa onların yanında olacağız" diye konuştu.

Yardımların Suriye'deki kamplara ulaştırılacağını aktaran Çalışye, dağıtım ve sevkiyatta İHH İnsani Yardım Vakfı ile hareket edileceğini söyledi.

 

Yardım çalışmaları aralıksız sürdürülmeli

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç da ihtiyaçların karşılanmasında birkaç kuruluşun çalışmalarının yeterli olmayacağını belirterek, yardım çalışmalarının aralıksız sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

Oruç, "Hem devlet hem de sivil toplum kuruluşlarının birlikte oldukları 'Sana İhtiyacım Var' kampanyası inşallah Suriye'ye biraz daha fazla ilaç, battaniye, giysi olacak" dedi.

Yardım çalışmalarının her türlü engellemelere rağmen süreceğini vurgulayan Oruç, İHH şemsiyesi altında birçok kuruluşla bugüne kadar bölgeye 2 bin 60 tır yardım gönderildiğini belirtti.

Eyüp Müftüsü Muammer Ayan ise Özkevser Vakfı'na ve İHH İnsani Yardım Vakfı'na yardım kampanyasındaki çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kamyonlar, dualar eşliğinde yola çıktı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Suriye’deki 400 bin kişiye Ramazan yardımı
Suriye’deki 400 bin kişiye Ramazan yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı, iç savaşın devam ettiği Suriye’de Ramazan ayı boyunca 400 bin kişiye destek oldu.
10.04.2024
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gıda Güvencesi Sektörü’nde Uluslararası Koordinasyon Mekanizması verilerine göre Gazze'de günlük olarak en fazla sıcak yemek ve ekmek dağıtımı yapan uluslararası kuruluşlar arasında yer aldı. Çalışmalarını sürdüren vakıf, Dünya Gıda Programı (WFP) ile birlikte Ramazan’da da her gün 48 bin kişiye iftar yemeği ikramında bulunuyor.
18.03.2024
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyor
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, işgalci İsrail’in saldırıları altındaki Gazze’ye insani yardım ulaştırmaya devam ediyor. Her gün 32 bin kişiye sıcak yemek dağıtımında bulunan vakıf; 7 Ekim’den bu yana gıda kolisi, battaniye ve tıbbi malzeme gibi farklı kalemlerde on binlerce Gazzeliye destek oldu.
16.02.2024