İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Suriye’ye iki yardım kamyonu daha yola çıktı
Sana İhtiyacım Var" kampanyası kapsamında Özkevser Vakfı, Suriye'ye 2 kamyon yardım malzemesi gönderdi.
Suriye 01.02.2014

Özkevser Vakfı, Suriyeli sığınmacılara destek olmak amacıyla başlatılan "Sana İhtiyacım Var" kampanyası kapsamında, İHH aracılığıyla Suriye'ye 2 kamyon yardım malzemesi gönderdi.

Özkevser Vakfı Genel Başkanı Ferhat Çalışye: "Oradaki Müslüman kardeşlerimizin bizim yardımımıza her zamankinden daha çok ihtiyacı var" dedi.

Çalışye, kamyonların hareketinden önce yaptığı açıklamada, Suriye'de içler acısı bir durumun olduğunu, yardıma muhtaç insanlara ulaşılması gerektiğini söyledi.

Çalışye, Suriye halkıyla olduklarını göstermek adına az demeden yardım yaptıklarını vurgulayarak, "Bu hizmeti ve yardımı aralıksız olarak onlara aktarmaya çalışacağız. Yeryüzünün hangi coğrafyasında mazlum bir kardeşimiz varsa onların yanında olacağız" diye konuştu.

Yardımların Suriye'deki kamplara ulaştırılacağını aktaran Çalışye, dağıtım ve sevkiyatta İHH İnsani Yardım Vakfı ile hareket edileceğini söyledi.

 

Yardım çalışmaları aralıksız sürdürülmeli

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç da ihtiyaçların karşılanmasında birkaç kuruluşun çalışmalarının yeterli olmayacağını belirterek, yardım çalışmalarının aralıksız sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

Oruç, "Hem devlet hem de sivil toplum kuruluşlarının birlikte oldukları 'Sana İhtiyacım Var' kampanyası inşallah Suriye'ye biraz daha fazla ilaç, battaniye, giysi olacak" dedi.

Yardım çalışmalarının her türlü engellemelere rağmen süreceğini vurgulayan Oruç, İHH şemsiyesi altında birçok kuruluşla bugüne kadar bölgeye 2 bin 60 tır yardım gönderildiğini belirtti.

Eyüp Müftüsü Muammer Ayan ise Özkevser Vakfı'na ve İHH İnsani Yardım Vakfı'na yardım kampanyasındaki çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kamyonlar, dualar eşliğinde yola çıktı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Türkiye’den Pakistan’a büyük destek
Türkiye’den Pakistan’a büyük destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, Pakistan’daki yardım çalışmalarını sürdürüyor. Ağustos ayında yaşanan selin ardından başlattığı acil yardım çalışmalarıyla ülkede 150 binden fazla kişiye yardım götüren İHH, Yetim Dayanışma Günleri etkinlikleri kapsamında da yetimlere ve ailelerine hayırseverlerin desteklerini ulaştırdı.
Yetim
06.12.2022
Doğu Afrika’da kuraklık 36,1 milyon kişiyi etkiledi
Doğu Afrika’da kuraklık 36,1 milyon kişiyi etkiledi
Somali, Etiyopya ve Kenya’da devam eden kuraklıktan şu ana kadar 36,1 milyon kişi etkilendi. Üç ülkede, kuraklık sebebiyle temiz suya ve gıdaya erişimde büyük zorluklar yaşanıyor.
04.11.2022
Sudan’da selden etkilenen ailelere yardım
Sudan’da selden etkilenen ailelere yardım
Sudan’da geçtiğimiz hafta meydana gelen selin etkileri devam ediyor. 99 kişinin hayatını kaybettiği, 94 kişinin yaralandığı sel sebebiyle on binlerce ev, iş yeri ve tarım arazisi zarar gördü. İHH, sel sonrası ülkeye yönelik yardım çalışmaları başlattı.
31.08.2022