İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Suriye’ye iki yardım kamyonu daha yola çıktı
Sana İhtiyacım Var" kampanyası kapsamında Özkevser Vakfı, Suriye'ye 2 kamyon yardım malzemesi gönderdi.
Suriye 01.02.2014

Özkevser Vakfı, Suriyeli sığınmacılara destek olmak amacıyla başlatılan "Sana İhtiyacım Var" kampanyası kapsamında, İHH aracılığıyla Suriye'ye 2 kamyon yardım malzemesi gönderdi.

Özkevser Vakfı Genel Başkanı Ferhat Çalışye: "Oradaki Müslüman kardeşlerimizin bizim yardımımıza her zamankinden daha çok ihtiyacı var" dedi.

Çalışye, kamyonların hareketinden önce yaptığı açıklamada, Suriye'de içler acısı bir durumun olduğunu, yardıma muhtaç insanlara ulaşılması gerektiğini söyledi.

Çalışye, Suriye halkıyla olduklarını göstermek adına az demeden yardım yaptıklarını vurgulayarak, "Bu hizmeti ve yardımı aralıksız olarak onlara aktarmaya çalışacağız. Yeryüzünün hangi coğrafyasında mazlum bir kardeşimiz varsa onların yanında olacağız" diye konuştu.

Yardımların Suriye'deki kamplara ulaştırılacağını aktaran Çalışye, dağıtım ve sevkiyatta İHH İnsani Yardım Vakfı ile hareket edileceğini söyledi.

 

Yardım çalışmaları aralıksız sürdürülmeli

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç da ihtiyaçların karşılanmasında birkaç kuruluşun çalışmalarının yeterli olmayacağını belirterek, yardım çalışmalarının aralıksız sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

Oruç, "Hem devlet hem de sivil toplum kuruluşlarının birlikte oldukları 'Sana İhtiyacım Var' kampanyası inşallah Suriye'ye biraz daha fazla ilaç, battaniye, giysi olacak" dedi.

Yardım çalışmalarının her türlü engellemelere rağmen süreceğini vurgulayan Oruç, İHH şemsiyesi altında birçok kuruluşla bugüne kadar bölgeye 2 bin 60 tır yardım gönderildiğini belirtti.

Eyüp Müftüsü Muammer Ayan ise Özkevser Vakfı'na ve İHH İnsani Yardım Vakfı'na yardım kampanyasındaki çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kamyonlar, dualar eşliğinde yola çıktı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH, Mısır Kızılayı ve uluslararası STK’lardan Gazze’ye 11 TIR’lık yardım
İHH, Mısır Kızılayı ve uluslararası STK’lardan Gazze’ye 11 TIR’lık yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlarca organize edilen 11 TIR’lık yardım kafilesi Refah Sınır Kapısı’ndan geçerek Gazze’ye ulaştı.
17.11.2023
İHH Gazze’de 80 bin kişiye destek ulaştırdı
İHH Gazze’de 80 bin kişiye destek ulaştırdı
İHH İnsani Yardım Vakfı, işgalci İsrail’in katliamları sebebiyle insani krizin gittikçe büyüdüğü Gazze’deki yardım çalışmalarına devam ediyor. Vakıf; gıda, battaniye ve tıbbi malzeme gibi alanlarda 7 Ekim’den bu yana on binlerce kişiye destek oldu.
15.11.2023
Gazze’ye yardımlarımız sürüyor
Gazze’ye yardımlarımız sürüyor
İşgalci İsrail’in saldırılarına hedef olan Gazze’deki sivillere yönelik olarak vakfımızın insani yardım çalışmaları devam ediyor.
24.10.2023