İHH İnsani Yardım Vakfı
Suriye’ye iki yardım kamyonu daha yola çıktı
Sana İhtiyacım Var" kampanyası kapsamında Özkevser Vakfı, Suriye'ye 2 kamyon yardım malzemesi gönderdi.
Suriye 01.02.2014

Özkevser Vakfı, Suriyeli sığınmacılara destek olmak amacıyla başlatılan "Sana İhtiyacım Var" kampanyası kapsamında, İHH aracılığıyla Suriye'ye 2 kamyon yardım malzemesi gönderdi.

Özkevser Vakfı Genel Başkanı Ferhat Çalışye: "Oradaki Müslüman kardeşlerimizin bizim yardımımıza her zamankinden daha çok ihtiyacı var" dedi.

Çalışye, kamyonların hareketinden önce yaptığı açıklamada, Suriye'de içler acısı bir durumun olduğunu, yardıma muhtaç insanlara ulaşılması gerektiğini söyledi.

Çalışye, Suriye halkıyla olduklarını göstermek adına az demeden yardım yaptıklarını vurgulayarak, "Bu hizmeti ve yardımı aralıksız olarak onlara aktarmaya çalışacağız. Yeryüzünün hangi coğrafyasında mazlum bir kardeşimiz varsa onların yanında olacağız" diye konuştu.

Yardımların Suriye'deki kamplara ulaştırılacağını aktaran Çalışye, dağıtım ve sevkiyatta İHH İnsani Yardım Vakfı ile hareket edileceğini söyledi.

 

Yardım çalışmaları aralıksız sürdürülmeli

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç da ihtiyaçların karşılanmasında birkaç kuruluşun çalışmalarının yeterli olmayacağını belirterek, yardım çalışmalarının aralıksız sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

Oruç, "Hem devlet hem de sivil toplum kuruluşlarının birlikte oldukları 'Sana İhtiyacım Var' kampanyası inşallah Suriye'ye biraz daha fazla ilaç, battaniye, giysi olacak" dedi.

Yardım çalışmalarının her türlü engellemelere rağmen süreceğini vurgulayan Oruç, İHH şemsiyesi altında birçok kuruluşla bugüne kadar bölgeye 2 bin 60 tır yardım gönderildiğini belirtti.

Eyüp Müftüsü Muammer Ayan ise Özkevser Vakfı'na ve İHH İnsani Yardım Vakfı'na yardım kampanyasındaki çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kamyonlar, dualar eşliğinde yola çıktı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Sel felaketi yaşanan Tayland’a yardım
Sel felaketi yaşanan Tayland’a yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Tayland’da yaşanan sel felaketinin ardından ülkeye yönelik yardım çalışmaları başlattı. Çalışmalar kapsamında, 170 aileye yastık, battaniye ve yorgandan oluşan barınma kiti ve 292 aileye de gıda kumanyası dağıtıldı.
22.03.2022
İHH’dan Ukrayna’ya insani yardım
İHH’dan Ukrayna’ya insani yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Rusya’nın saldırısı altında kalan Ukrayna halkına ve komşu ülkelere göç eden mültecilere yönelik insani yardım çalışmalarını sürdürüyor.
01.03.2022
Türkiye’den Afganistan’a ilaç yardımı
Türkiye’den Afganistan’a ilaç yardımı
İHH İnsan Yardım Vakfı, Afganistan’a 4 TIR ilaç yardımında bulundu. İlaçlar, Kabil, Herat, Mezar-ı Şerif ve Kandahar şehirlerindeki ilaç sıkıntısı yaşanan hastanelerde dağıtılacak.
17.02.2022