İHH İnsani Yardım Vakfı
TAİM Başkanı ve Yönetim Kurulu İHH'yı ziyaret etti
Türk Arap İlişkileri Merkezi (TAİM) Yönetim Kurulu Başkanı Usame Avni ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan bir heyet vakfımızı ziyaret etti.
25.02.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç ile görüşen heyet Türkiye ile Arap dünyasının daha kapsamlı işbirliği imkanları konusunda fikir alışverişinde bulundu.

TAİM Yönetim Kurulu Başkanı Usame Avni; İslam dünyasında Türkler ve Arapların birlikteliğinin önemine dikkat çekerek sürekli işbirliği yapmaların gerekli olduğuna inandıklarını belirterek "Müslümanların ayrışmaması ve birlik içinde olmaları gerekiyor. Tecrübelerimizi paylaşmalıyız, kurumlarımız birbirlerine destekler vermeli. Pek çok zaman sizlerden destekler gördük. Bunlar için özellikle teşekkür ediyoruz." dedi. Gazze'ye giderken saldırıya uğrayan İnsani Yardım filosu ve Mavi Marmara hakkında ise "Bu filo ile ve sonrasında yaşanan gelişmelerle İslam aleminin her ferdinin kalbine girdiniz." ifadelerini kullandı.

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç ise bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de her tür işbirliğine açık olduklarını ifade etti. Oruç ayrıca konuklara Mescid-i Aksa maketi hediye etti.


 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022