İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
TAİM Başkanı ve Yönetim Kurulu İHH'yı ziyaret etti
Türk Arap İlişkileri Merkezi (TAİM) Yönetim Kurulu Başkanı Usame Avni ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan bir heyet vakfımızı ziyaret etti.
25.02.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç ile görüşen heyet Türkiye ile Arap dünyasının daha kapsamlı işbirliği imkanları konusunda fikir alışverişinde bulundu.

TAİM Yönetim Kurulu Başkanı Usame Avni; İslam dünyasında Türkler ve Arapların birlikteliğinin önemine dikkat çekerek sürekli işbirliği yapmaların gerekli olduğuna inandıklarını belirterek "Müslümanların ayrışmaması ve birlik içinde olmaları gerekiyor. Tecrübelerimizi paylaşmalıyız, kurumlarımız birbirlerine destekler vermeli. Pek çok zaman sizlerden destekler gördük. Bunlar için özellikle teşekkür ediyoruz." dedi. Gazze'ye giderken saldırıya uğrayan İnsani Yardım filosu ve Mavi Marmara hakkında ise "Bu filo ile ve sonrasında yaşanan gelişmelerle İslam aleminin her ferdinin kalbine girdiniz." ifadelerini kullandı.

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç ise bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de her tür işbirliğine açık olduklarını ifade etti. Oruç ayrıca konuklara Mescid-i Aksa maketi hediye etti.


 

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022