2016-2017 eğitim-öğretim yılı tüm yurtta olduğu gibi Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesinde de olanca hızıyla başladı. Okul eğitim- öğretim faaliyetlerinin yanında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma kulübü altında faaliyetlerine geçen sene olduğu gibi hız kesmeden devam ediyor. Öğrenci, öğretmen ve velilerin oluşturduğu kulüp, son olarak Suriye’deki ihtiyaç sahipleri için yardım kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında toplanan un dolu TIR düzenlenen törenle dualar eşliğinde Suriye’ye uğurlandı.
Törende konuşan Okul Müdürü Duran Cankatar “Biz mazlum bir peygamberin ümmetiyiz ve bu ümmeti mazlum bırakmamak adına elimizden geleni yapmaya mecburuz. Bugün harçlıklarımızı en hayırlı yolda harcamanın tam zamanıdır” diyerek öğrencileri hayırda yarışmaya teşvik etti.
Sadece un kampanyası ile yetinmeyen kulüp, battaniye ve kışlık kıyafet ihtiyacını karşılamak için okul müdürü Duran Cankatar’ın desteğiyle okulda seferberlik ilan etti.
İHH’nın “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesini de yürüten kulüp, tüm dünyadan farklı ülkelerde bulunan 70 yetim kardeşine de sahip çıkıyor. Her ay düzenli olarak ve gönüllük esası çerçevesinde bu hayır faaliyeti devam ediyor.
Ayrıca öğrenciler Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesinde bulunan öğrenci arkadaşlarına giyim, gıda ve kitap noktasında el uzatıyor.