İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Gemi çalışmasına bir destek de Tokat’tan
Tokat’ta faaliyetlerini sürdüren Elden Ele Derneği, Filistin halkına insani yardım götürmek amacıyla vakfımız tarafından başlatılan gemi projesine destek vermek için “Elden Ele Gazze’ye” adlı bir daya
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 15.04.2010

İHH Tokat Gönüllüleri ile Tokat’ta faaliyet gösteren Elden Ele Derneği birlikte hareket ederek, Gazze gecesi düzenlediler. Kur’an tilaveti ile başlayan program, Elden Ele Derneği Başkanı Ekrem Özer’in açılış konuşmasıyla devam etti. Özer, Tokat halkının her zaman kardeş Filistin halkının yanında olacağını ve bunu güzel etkinliklerle ortaya koyduğunu söyledi. Ekrem Özer,  İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından “Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım” sloganıyla hazırlanan organizasyon için Tokat halkının yeterli desteği yapacağına inandığını belirtti.

Özer’den sonra kürsüye gelen İHH Tokat Gönüllüsü Doğan Özlük, yetim projesi hakkında bir bilgilendirme yaptı. Özlük, yardımlarda sürekliliğin önemli olduğunu vurguladı. Geceye katılan İHH Başkan Yardımcısı Yaşar Kutluay da Gazze’ye gemilerle insani yardım malzemeleri taşımak için hazırlıklarına başlanan projede gelinen son nokta hakkında katılımcılara bilgi verdi.  Konuşmaların ardından sahneye çıkan sanatçı Ömer Karaoğlu, dillerden düşmeyen ezgileriyle geceye renk ve heyecan kattı. Gecede ayrıca gıda kermesi ve resim sergisi düzenlendi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022