İHH İnsani Yardım Vakfı
Trabzon Gönüllülerinden Yetimlere Destek Programı
Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği ‘Yetim Dayanışma Günleri’ kapsamında yetim çocuklar yararına bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.
Türkiye 10.04.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından 1 Şubat-31 Mart tarihleri arasında Türkiye ile birlikte dünyada 41 ülke ve bölgede gerçekleştirilen ‘Yetim Dayanışma Günleri’ kapsamında Trabzon’da da yetimler için etkinlikler yapıldı.

Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği, Trabzon Belediyesi'nin de desteği ile Hamamizâde İhsanbey Kültür Merkezi'nde ‘Siz Sahiplenmezseniz Adı Yetim Kalır’ adlı bir konferans düzenledi.

KTÜ'de okuyan çok sayıda misafir öğrenci ile Trabzon halkının katılım gösterdiği gece, Somalili ve Afganistanlı öğrencilerin Kur’an tilaveti ile başladı. İHH’nın yurtiçi ve yurtdışında yaptığı faaliyetlerin anlatıldığı sinevizyon izletildi.

Konferansta dernek adına Temsilci Dr. Murat Kadir Topu ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Emin Aşıkkutlu konuşmacı olarak yer aldı.

Derneğin diğer etkinliği ise 100’e yakın yetim çocuğu aileleri ile birlikte bir kahvaltı programıydı. Kahvaltı sonrası bir mağazada her yetim çocuğa 80 TL değerinde giyim yardım yapıldı.

Daha sonra yetimler Trabzon Belediyesi tarafından Uzungöl’e götürüldü. Etkinlik burada yetimler için yapılan yarışmalarda kazananlara ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022