İHH İnsani Yardım Vakfı
Trabzon'dan Suriye'ye 3 tır yardım
Suriye için Bir Ekmek Bir Battaniye kampanyası kapsamında harekete geçen Trabzonlu hayırseverler bölgeye insani yardım yüklü 3’üncü tırı gönderdi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 06.02.2013

Suriye için Bir Ekmek Bir Battaniye kampanyası Doğu Karadeniz’de de yankı buldu. Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği öncülüğünde bir araya gelen yerel sivil toplum kuruluşları Suriye’ye 3 tır yardım malzemesi gönderdi.

Daha önce Eylül ayında 30 koli ilaç, Kasım ayında ise 200 koli giyecek ile battaniye ve ayakkabı yüklü ilk tırı Kilis üzerinden Suriye’ye gönderen sivil toplum kuruluşları bölgede yaşanan dramın gün geçtikçe büyümesi üzerine yardım çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği’nin öncülüğünde yörede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının çabalarıyla toplanan yardımları taşıyan tırlardan biri 27 Ocak Pazar günü sonuncusu ise 4 Şubat Pazartesi günü dualarla yola çıkarıldı.

Suriye halkının dramına sessiz kalmayarak destek veren tüm Trabzon halkına teşekkür eden dernek yetkilileri yaptıkları açıklamada Suriye’de yaşanan savaşın bir an önce sona ermesi temennisinde bulundu.

Kıyafet, ayakkabı, battaniye, ilaç ve gıda maddeleri taşıyan tırlardan biri Kilis’deki Öncüpınar sınır kapısı üzerinden diğeri ise Şanlıurfa, Akçakale sınırından Suriye içerisindeki ihtiyaç sahibi halka ulaştırılacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021