İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Trabzon'dan Suriye'ye 3 tır yardım
Suriye için Bir Ekmek Bir Battaniye kampanyası kapsamında harekete geçen Trabzonlu hayırseverler bölgeye insani yardım yüklü 3’üncü tırı gönderdi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 06.02.2013

Suriye için Bir Ekmek Bir Battaniye kampanyası Doğu Karadeniz’de de yankı buldu. Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği öncülüğünde bir araya gelen yerel sivil toplum kuruluşları Suriye’ye 3 tır yardım malzemesi gönderdi.

Daha önce Eylül ayında 30 koli ilaç, Kasım ayında ise 200 koli giyecek ile battaniye ve ayakkabı yüklü ilk tırı Kilis üzerinden Suriye’ye gönderen sivil toplum kuruluşları bölgede yaşanan dramın gün geçtikçe büyümesi üzerine yardım çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği’nin öncülüğünde yörede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının çabalarıyla toplanan yardımları taşıyan tırlardan biri 27 Ocak Pazar günü sonuncusu ise 4 Şubat Pazartesi günü dualarla yola çıkarıldı.

Suriye halkının dramına sessiz kalmayarak destek veren tüm Trabzon halkına teşekkür eden dernek yetkilileri yaptıkları açıklamada Suriye’de yaşanan savaşın bir an önce sona ermesi temennisinde bulundu.

Kıyafet, ayakkabı, battaniye, ilaç ve gıda maddeleri taşıyan tırlardan biri Kilis’deki Öncüpınar sınır kapısı üzerinden diğeri ise Şanlıurfa, Akçakale sınırından Suriye içerisindeki ihtiyaç sahibi halka ulaştırılacak.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022