İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Türk vekiller Bosnalı yetimlerle fidan dikti
Türk milletvekilleri, Bosnalı yetimler için Mostar dağlarına fidan dikti.
Bosna-Hersek, Türkiye 07.04.2014

İHH ve Yetimin Gülüşü Derneği tarafından organize edilen etkinlik kapsamında, bazı TBMM milletvekilleri ve aileleri, Bosnalı 360 yetim çocukla birlikte çam fidanlarını toprakla buluşturdu.

Etkinliğe, TBMM milletvekilleri Gülay Samancı, Osman Çakır, Sevde Kacar ve Harun Karaca'nın yanı sıra Türkiye'nin Mostor Konsolosu Tolga Bermek ile Mostar Müftüsü Seyid Smaykiç de katıldı.

Fidan dikim etkinliğinde konuşan AK Parti Adıyaman Milletvekili Murteza Yetiş, "Bosnalı yetim çocuklarla birlikte, bu coğrafyanın yetimi sayılabilecek Bosna'nın sahipsiz olmadığını göstermek için buradayız. Her yetim çocuk için bir fidan dikiyoruz. Bosna'nın geleceğini birlikte inşa edeceğiz" dedi.

Yetimin Gülüşü Derneği Başkanı Merima Cono da "Yetim Günleri" adı altında 3 yıldır benzer faaliyetler gerçekleştirdiklerini söyledi.

İHH'nın katkılarıyla yapılan bu yılki etkinliğe, Bosna Hersek genelinden 360 yetim çocuğun katıldığını anlatan Cono, Türk milletvekillerinin Bosnalı çocukların yüzlerini güldürmek üzere yüzlerce kilometre uzaktan gelmelerinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Etkinlik kapsamında, daha sonra Bosnalı yetim çocuklar, TBMM milletvekilleri ile birlikte Mostar çevresindeki tarihi ve turistik yerleri ziyaret etti.

 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu düzenlenecek
Uluslararası Kurban sempozyumu düzenlenecek
İHH, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 3-4-5 Haziran tarihlerinde 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu düzenlenecek. Sempozyumun bu yılki teması Kurban olarak belirlendi.
Kurban
30.05.2022