İHH İnsani Yardım Vakfı
Türk vekiller Bosnalı yetimlerle fidan dikti
Türk milletvekilleri, Bosnalı yetimler için Mostar dağlarına fidan dikti.
Bosna-Hersek, Türkiye 07.04.2014

İHH ve Yetimin Gülüşü Derneği tarafından organize edilen etkinlik kapsamında, bazı TBMM milletvekilleri ve aileleri, Bosnalı 360 yetim çocukla birlikte çam fidanlarını toprakla buluşturdu.

Etkinliğe, TBMM milletvekilleri Gülay Samancı, Osman Çakır, Sevde Kacar ve Harun Karaca'nın yanı sıra Türkiye'nin Mostor Konsolosu Tolga Bermek ile Mostar Müftüsü Seyid Smaykiç de katıldı.

Fidan dikim etkinliğinde konuşan AK Parti Adıyaman Milletvekili Murteza Yetiş, "Bosnalı yetim çocuklarla birlikte, bu coğrafyanın yetimi sayılabilecek Bosna'nın sahipsiz olmadığını göstermek için buradayız. Her yetim çocuk için bir fidan dikiyoruz. Bosna'nın geleceğini birlikte inşa edeceğiz" dedi.

Yetimin Gülüşü Derneği Başkanı Merima Cono da "Yetim Günleri" adı altında 3 yıldır benzer faaliyetler gerçekleştirdiklerini söyledi.

İHH'nın katkılarıyla yapılan bu yılki etkinliğe, Bosna Hersek genelinden 360 yetim çocuğun katıldığını anlatan Cono, Türk milletvekillerinin Bosnalı çocukların yüzlerini güldürmek üzere yüzlerce kilometre uzaktan gelmelerinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Etkinlik kapsamında, daha sonra Bosnalı yetim çocuklar, TBMM milletvekilleri ile birlikte Mostar çevresindeki tarihi ve turistik yerleri ziyaret etti.

 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021