İHH İnsani Yardım Vakfı
Türkiye sınırına mülteci akını sürüyor
Katliamdan kaçan Suriyeliler Türkiye sınırına akın ediyor. Telebyad bölgesine gelen binlerce mülteci Suriye’deki okulların sınıflarında zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 17.12.2012

Bölgeye giden Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği yetkilileri Telebyad’da bulunan Nuseybe ve Sabak okullarında kalan sığınmacı aileleri ziyaret etti. Heyet, soğuktan korunmak için sünger ve battaniyeden başka imkânları olmayan mültecilere soba ve yakacak yardımında bulundu.

Rakka,  Deyrazor,  Şam ve Halep’ten yanlarına hiçbir eşyalarını almadan yollara düşerek Telebyad bölgesine sığınan Suriyeliler Türkiye’deki mülteci kamplarının doluluğu nedeniyle sınırı geçemiyor.

Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği heyetinin tespitlerine göre okullarda kalan yaklaşık 1000 Suriyeli; 0-10 yaş arası 300 çocuk, 10-20 yaş arası 300 genç, 20-30 yaş arası 200 ve 30 yaş ve üzeri 200 yetişkinden oluşuyor.

Acil olarak çocuk bezi, çocuk maması, kışlık kıyafet, ayakkabı, battaniye, yatak, halı, elektrikli ısıtıcı, soba, ilaç vb. yardım malzemelerine ihtiyacı olan mülteciler Türkiye tarafına geçmeyi bekliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021